Trail

Ultra zážitek v turecké Cappadocii

neděle, 06. listopad 2022

Ultra zážitek v turecké Cappadocii

V roce 2015 jsem s nadšením hltala reportáž od Elišky, která si zaběhla 60 km trasu v turecké Cappadocii. Od té chvíle jsem zatoužila si tuto oblast proběhnout také. Celé ty roky jsem měla Cappadocii na paměti a vyčkávala jsem na vhodnou příležitost. A příležitost přišla letos ze strany Slovak Ultra Trail, od něhož  jsem dostala nabídku na startovné na 120 km trasu. To byl jasný signál, že nastal ten správný čas! Parťáky na podzimní dovolenou na jihu jsem naštěstí posbírala rychle – Honza s Kačkou i Martin na moji výzvu pohotově kývli.

Netradiční dvojice na pouti Belledonským masivem

sobota, 10. září 2022

Netradiční dvojice na pouti Belledonským masivem

L’ Échappée Belle je pro mě jedním z nejoblíbenějších závodů. Najdu si v něm vše, co mám ráda – technický (místy hodně neběhatelný) terén, velké převýšení, fotogenické kopce nejen kamenité, ale i prorostlé trávou, spoustu jezer, minimum turistů… První dva přeběhy jsem na této trase byla se svými výkony velmi spokojená (4. žena v roce 2017 a 3. žena v roce 2018). Ten poslední pokus v roce 2020 jsem ukončila s DNF a věděla jsem, že se na tento závod musím vrátit.

Srbské vodní radovánky

neděle, 26. červen 2022

Srbské vodní radovánky

Psal se podzim 2019, když kamarád Martin nahodil návnadu a vylovil z českého rybníka nemalou skupinu trailových běžců toužících proběhnout se po srbském pohoří Stara Planina. Nabídka byla bohatá, mnozí si troufli na 60+km Ultra Trail Midžor, jiní se zaregistrovali na 30+km Sky Race Dupljak a beskydskou čarodějnici uchvátila nejdelší 100 km trasa Ultra Trail Kopren. Bohužel ale přišla doba Covidová a (nejen) závody po celé Evropě se pozastavily. Naštěstí pro ostatní byly závody na Staré Planině přesunuty na rok 2021, ale já jsem si na stovku musela počkat až na letošní rok.

Halucinogenní bulharská párty

pátek, 17. září 2021

Halucinogenní bulharská párty

Účast na Pirin Ultra Trail mě už nějaký ten rok lákala. Z reportáží našich slovenských přátel z roku 2019 bylo zřejmé, že se jedná o technicky náročný závod. Startovné je vzhledem na délku trasy symbolické, takže se o závod zajímalo i hodně Čechů. Bohužel se závody zamávala pandemie Covid, a tak jsem se na 160kilometrovou procházku bulharským pohořím Pirin přihlásila až tento rok. Spolu se mnou se nechal zlákat také Martin, který je pro každé dálkoplazecké bláznovství. Posádku auta doplnili Honza a Kačka, která se z nás jako jediná přihlásila na dětskou šedesátku (což ji někteří později tak trochu záviděli).

Zpátky na ultra: Týnišťské šlápoty 2021

čtvrtek, 29. červenec 2021

Zpátky na ultra: Týnišťské šlápoty 2021

Nastal čas dát si nějaké další ultra a napsat nějakou tu pozitivní reportáž. Týnišťské šlápoty mi skvěle zapadly do volného víkendu. Bez zaváhání jsem se na závod zaregistrovala. Motivace na dokončení byla obrovská, a nejen jedna.

Umocněná Strážovská výzva

neděle, 31. květen 2020

Umocněná Strážovská výzva

Ve středu odpoledne na mě na Facebooku vyskočí informace o novém ultra projektu na Slovensku, Strážovská výzva (SV). Projít okruh Strážovskými vrchy s parametry cca 160km/8000m+ je skutečnou výzvou. Na rozdíl od klasických ultra závodů, tady na Vás nečekají vysmátí přátelé na občerstvovacích stanicích a hlavně: na trase nenajdete jedinou fáborku, nebo v noci reflexní odrazku. K orientaci Vám poslouží jen klasické turistické značky (jako že jich na některých místech bylo poskromnu), případně navigace ve Vašich hodinkách/telefonu…

Kysucká 100: Závod je mým tréninkem

neděle, 08. březen 2020

Kysucká 100: Závod je mým tréninkem

Na otázku „jak trénuju na ultra“ jsem vždy odpovídala, že mým tréninkem jsou samotné závody. Přes týden toho času na trénování sice nikdy moc nebylo, ale je pravda, že o víkendech jsem si většinou čas na krátký výběh do Beskyd našla. Nikdy jsem neměla postavený tréninkový plán, snažím se prostě být aktivní.

Vánoční lao-jungle trail

úterý, 11. únor 2020

Vánoční lao-jungle trail

Dva dny před startem si jdeme projít první úsek závodní tratě. Začínáme v resortu u největšího laoského vodopádu Tad Fane. Přesně odtud budeme startovat naostro. Úvodní kilometry vedou po široké zpevněné cestě okolo kávových plantáží. Asi po 8km vstupujeme do pralesa. Vůbec jsem nevěděla, co mohu od závodu v jihoasijské džungli očekávat.

 

Moje první španělské ultra dobrodružství

úterý, 05. listopad 2019

Moje první španělské ultra dobrodružství

Návštěva jižního Španělska mě vždy lákala. Byla to jen otázka času, kdy natrefím na nějaké lákadlo v tamních horách. A tak se stalo. Přiletěla ke mně volná registrace na Ultra Sierra Nevada od Slovak Ultra Trail. Když jsem proletěla očima profil tratě, hned jsem věděla, že toto je závod pro mě. Více stoupání než klesání, celkové pozitivní převýšení přes 6000m na 100km trase. Poslední stoupání na trase vede k vrcholu Veleta až do výšky 3100m.

Východniarska 100 - ultra protkané dobrosrdečností

úterý, 13. srpen 2019

Východniarska 100 - ultra protkané dobrosrdečností

V pátek večer přicházím do prešovskej tělocvičny pod Kalváriou. Ve dveřích vysmátý Belo s vítacím pohárikom Spišskej borovičky („Dáš si?“ – aj keď ví, že si nedám) a další pozitivně naladění dobrovolníci u registračního stolu. Ani neodcházím do tělocvičny. Chci se potkat se všemi známými, kteří se přijdou zaregistrovat. Tak dlouho jsem nebyla na Slovensku na ultra a neviděla jsem se s nimi!

I nad Švajcem se občas blýská

pondělí, 24. červen 2019

I nad Švajcem se občas blýská

Scenic trail mi minulý rok nechutnal. Neměla jsem natrénováno a na závod jsem se zrovna ideálně nevyspala. Jedním z nejsilnějších zážitků bylo, když mě na trase předcházely do kopečka dvě postarší dámy – ony se vesele bavily a já funěla jako lokomotiva. Bylo mi jasné, že si na kopečkách nad Luganem budu chtít napravit reputaci.

Ultrapunk 2019

pondělí, 13. květen 2019

Ultrapunk 2019

TK Filozof, aneb Ľubka, Rado a jejich banda. To je parta lidí, kteří po různých koutech Slovenska organizují horské ultramaratony. Od populární Javornické 100 po méně známý Maraton Pohronským Inovcom. Sice jsem se neúčastnila mnoha Radových akcí, ale o to více se na každou z nich vždy těším. Krásná trasa, přátelská atmosféra a dobrá nálada jsou zaručenými atributy těchto výletů.

Zimní malopolské radovánky 2018

pátek, 25. leden 2019

Zimní malopolské radovánky 2018

Když jsem se v roce 2016 začala chystat na nejšílenější organizovaný trail v mém životě Tor des Geants (cca 340km/30000m+), tak se mě Olaf zeptal, jestli jsem už někdy běžela aspoň nějakou 100mílovku. Ne, v té době jsem měla absolvované jen ultra dlouhé 100-140km. Zachovala jsem klidnou hlavu a i přes nedostatek zkušeností s ultra dlouhým ultratrailem jsem Tor zvládla. Svou první čistokrevnou 100mílovku jsem si naložila až na jaře 2017, v polské oblasti Malopolska. Nenápadné kopečky nepřesahující výšku 1000m, podobné těm našim beskydským a vlastně i podobně zrádné, se mi zalíbily.

Echappeé Belle 2018

neděle, 21. říjen 2018

Echappeé Belle 2018

Podruhé na Echappee Belle, druhý rok za sebou ten stejný závod a přitom to bylo tak jiné...

CZE + ENG report

Z Orobských Alp do centra středověkého Bergama podruhé

úterý, 14. srpen 2018

Z Orobských Alp do centra středověkého Bergama podruhé

Takové horko. Jak jsem to mohla před 2mi lety v tom horku tak rychle zvládnout? A to teď jsem ještě čerstvá, na prvním stoupání, ale jaké peklo bude zítra odpoledne, když už seběhneme do nižších nadmořských výšek? Vždyť minule jsem neměla daleko od kolapsu. Ale letos dorazím do cíle asi až pozdě večer, a to už se trochu ochladí i ve městě. Teda, snad dojdu do cíle. Dostala jsem za loňské vítězství startovní číslo 1, to by byla ale ostuda, kdybych to vzdala a do cíle nedošla.

[12 3 4  >>