Výbava

Vylepšené barefoot pohorky: VIVOBAREFOOT TRACKER FOREST ESC

pátek, 19. květen 2023

Vylepšené barefoot pohorky: VIVOBAREFOOT TRACKER FOREST ESC

Už je tomu nějaký ten pátek, co jsem psala recenzi na trekovou/zimní barefootovou botu VIVOBAREFOOT Tracker. Je pravda, že tyto boty nosím zejména v zimních měsících, protože po letech chůze a běhu v terénu se mi dobře zpevnily kotníky a na běžné vysokohorské turistice si vystačím s nízko-kotníkovou obuví.

Minimalistická čelovka PETZL IKO CORE

neděle, 26. červen 2022

Když jsem minulý rok začala se zástupci firmy PETZL konzultovat výběr nové čelovky na běhání, byla jsem doslova zaskočena, kam se technologie posunula. Doteď jsem běhala se starými modely Petzl Tikka RXP a Petzl Reactik+. Výhodou bylo, že svítilny měly stejné akumulátory, a tak jsem na dlouhé závody nosila vždy kombinaci těchto 2 čelovek (pro případ, že by se jedna porouchala) a 1 náhradní akumulátor (použitelný pro oba modely). Obě tyto čelovky jsou vybaveny technologií Reactive Lighting, tedy čelovka umí prostřednictvím senzoru reagovat na okolní prostředí a upravovat svítivost čelovky. Myslela jsem si, že u tohoto typu čelovek zůstanu i v budoucnu... dokud se mi nedostala do ruky minimalistická čelovka Petzl Iko Core.

Podzimní bosotrailování

středa, 01. prosinec 2021

Podzimní bosotrailování

Často se na mě obrací příznivci barefoot obuvi s dotazem, které boty jsou vhodné na turistiku a běh v terénu. Čtenáři mého blogu ví, že v posledních letech obouvám výhradně značku VIVOBAREFOOT. Právě u tohoto výrobce se v terénních modelech velmi rychle zorientujete. Jednoduše, pokud hledáte boty do terénu, zaměřte se na modely Primus Trail (resp. od sezóny 2021 jsou to Primus Trail II). Vivo nabízí hned několik variant této trailové řady. Každý model má své výhody a hodí se do různých podmínek. Veškeré modely můžete pořídit jak v pánské verzi, tak v dámské (označeny Womens nebo písmenem L, jako Lady). Pojďme se na ně podívat.

Tipy na (pod)zimní běžecké oblečení

čtvrtek, 25. listopad 2021

Tipy na (pod)zimní běžecké oblečení

S podzimem se v diskusích objevují dotazy na teplé běžecké oblečení. Ať už hledáte něco pro sebe nebo vánoční dárek pro blízkého, přináším Vám pár tipů na kousky značky Montane, které se mi osvědčily.

Běžecké batohy Montane Gecko

pátek, 19. listopad 2021

Běžecké batohy Montane Gecko

V sezóně 2019 jsem poprvé oblékla minimalistickou běžeckou vestu Montane Gecko . Byla jsem z ní nadšená, byl to přesně ten batůžek na krátké výběhy/závody, který v sortimentu MONTANE chyběl. Pro velký úspěch si vesta prošla do sezóny 2021 několika vylepšeními a kolekce Gecko se rozšířila o další modely. Aktuálně tedy můžeme najít v sortimentu MONTANE běžecké vesty Gecko s úložným objemem 20 l, 12 l, 5 l a zmíněnou mini vestičku ve variantě VP+ a V+. První dva zmíněné modely jsem měla možnost otestovat a porovnat se staršími běžeckými batůžky MONTANE.

Batohy Montane Trailblazer

pondělí, 19. říjen 2020

Batohy Montane Trailblazer

Trailblazer, to je univerzální řada turistických batohů značky MONTANE. Nabízí batohy pro malé jednodenní výlety i pro několikatýdenní cesty. Ano, na trhu je spousta takových batohů. Proč byste měli sáhnout právě po Trailblazeru? Věřím, že minimálně následující tři stručné důvody upoutají Vaši pozornost a budete chtít vědět více.

R2: Brýle pro sluneční dny i pod zataženou oblohu

úterý, 14. duben 2020

R2: Brýle pro sluneční dny i pod zataženou oblohu

Sluneční brýle. Někdo je moc neřeší, někteří jsou ochotni do kvalitních brýlí investovat nemalé peníze. Obzvlášť, pokud chtějí brýle nosit při sportu. Brýle musí pohodlně sednout na tvář, nesmí vás tlačit a musí bezpečně sedět bez rizika pádu a následného poškození. Samozřejmostí jsou také kvalitní skla s UV ochranou a vhodné zabarvení skel.

Vivobarefoot TRACKER – zimáky na hory i do města

úterý, 07. únor 2017

Vivobarefoot TRACKER – zimáky na hory i do města

Co, prosím? Prý, že barefootové boty nejsou vhodné do mrazivých dnů? Dovolte, abych Vás přesvědčila o opaku! Představa chůze v barefootech v mrazech a sněhu může vyvolat pocity nepohodlí a omrznutých chodidel. VIVOBAREFOOT TRACKER jsou barefootovou verzí klasických kotníkových pohorek a navíc – jak už je u této značky zvykem – jsou designově tak vychytané a elegantní, že jsou vhodné také do města.

ULTRASPIRE FORMULA BOTTLE 250ml

sobota, 19. listopad 2016

ULTRASPIRE FORMULA BOTTLE 250ml

Cestou na víkendový mini-trail: Levá ruka na volantu, pravá ruka šmátrá po sedadle spolujezdce, hlava se soustředí především na řízení. Nahmatám flašku naplněnou domácím ovocným pyré a jedno-ručkou odklapnu uzávěr. Mlask! Aha, flašku jsem naplnila skoro „kopcem“ a po otevření na mě vyplivnulo kapku obsahu. OK, pěkný začátek :)

ULTRASPIRE C2 RACE Cup

sobota, 22. říjen 2016

ULTRASPIRE C2 RACE Cup

Pro českého/slovenského ultraběžce je často vrcholem sezóny účast na ultra-trailu v zahraničí. Zažít atmosféru „velkého“ závodu, stoupat na sedla mezi štíty, které jsou 2-4x vyšší než nejvyšší vrchol ČR, setkat se se zahraničními běžeckými legendami, poznat kulturu spoluběžců přicházejících z různých koutů světa,… Já jsem si ze svého prvního zahraničního ultra-trailu donesla ještě něco navíc. Poprvé jsem se tam setkala s položkou povinné výbavy: vlastní kelímek na pití na občerstvovacích stanicích.

Barefoot: dlouhá cesta, kterou se oplatí projít

středa, 25. květen 2016

Barefoot: dlouhá cesta, kterou se oplatí projít

Trailová obuv je obrovským otazníkem většiny (nejen) začínajících běžců. Abychom se správně zaškatulkovali, vyzkoušíme si několik různých trendů. Někdo začne u levných neznačkových tenisek, jiní jdou hned do velkých jmen jako např. Salomon, Inov8 a mnohé další. Jména oblíbených výrobců běžeckých bot bych mohla rozepisovat dlouho. Jedním ze zásadních parametrů běžecké trailové boty je míra tlumení. Z tohoto pohledu se v běžecké komunitě vyčlenila skupina „bosonohých“ sporťáků, kteří se snaží přiblížit našim pravěkým předkům a chtějí běhat co nejpřirozeněji. Tedy obouvají minimalistickou, popřípadě barefoot obuv.

Módní okénko: Jak odít dámské ultra nohy

neděle, 22. květen 2016

Módní okénko: Jak odít dámské ultra nohy

Milé dámy, slečny, běžkyně. Co si budeme povídat, dříve nebo později každá z nás zjistí, že neběháme jen proto, abychom se mohly pořádně najíst. Ale také proto, že v regálech se sportovním oblečením je spousta krásných oděvů, které toužíme obléct. Poslední dobou se mi v hlavě občas mihne myšlenka „Není důležité vyhrát, ale dobře vypadat“ :D Berte tuhle větu, prosím, s nadhledem! Samozřejmě že běhám po horách, kopcích a lesních chodníčkách především z lásky k přírodě a k pohybu. Ovšem když se na tento sportovní výkon můžu fešně obléct, tak je den zase o něco hezčí. Dnešní příspěvek bych ráda věnovala spodní půlce těla – tedy co obléct na nohy, tedy dámské běžecké nohy.

Jako Vaše druhá kůže - test běžeckých batohů MONTANE část 1

neděle, 20. březen 2016

Jako Vaše druhá kůže - test běžeckých batohů MONTANE část 1

Anglická firma MONTANE se se svými prodyšnými a ultra lehkými produkty začala v poslední době specializovat na horský běh. V sérii Via Trail nabízí několik zajímavých modelů běžeckých batohů, které jsem měla možnost otestovat.

 

MONTANE PRIMINO 140G ZIP NECK – odzkoušeno na VHT i na ultratrailu

neděle, 17. leden 2016

MONTANE PRIMINO 140G ZIP NECK – odzkoušeno na VHT i na ultratrailu

Před odjezdem na himalájský trek jsem pečlivě zvažovala, jaké oblečení si s sebou vezmu. Plán zněl jít na těžko, bez nosičů. Potřebovala jsem proto pokud možno skladné a teplé oblečení. Při pohledu na nabídku firmy MONTANE mě jednoznačně zaujal materiál Primaloft, který je jedním z nejvýkonnějších tepelně izolačních materiálů. Volba nakonec padla na univerzální tričko Women´s Primino 140g Zip Neck.

Ponožky Enforma

čtvrtek, 18. červen 2015

Ponožky Enforma

Od kluků z bratislavského Mountlandu jsem dostala běžecké ponožky Enforma, konkrétně se jednalo o model 4-1041. Mountland se stal výhradním dovozcem Enformy na Slovensku a kluci mě požádali, abych jim tuhle parádu otestovala.

[12  >>