Vivobarefoot TRACKER – zimáky na hory i do města

úterý, 07. únor 2017

Co, prosím? Prý, že barefootové boty nejsou vhodné do mrazivých dnů? Dovolte, abych Vás přesvědčila o opaku! Představa chůze v barefootech v mrazech a sněhu může vyvolat pocity nepohodlí a omrznutých chodidel. VIVOBAREFOOT TRACKER jsou barefootovou verzí klasických kotníkových pohorek a navíc – jak už je u této značky zvykem – jsou designově tak vychytané a elegantní, že jsou vhodné také do města.

 

20161221 23022620170204 131948


První dojem

Waw efekt při prvním obutí zaručen! Nohy do bot bez násilí vklouznou a ihned se uvelebí. Okolo kotníků jsou boty měkoučké a po uvázání tkaniček jsou nohy jako v bavlnce. Pro chůzi po městě můžete tkaničky jen zlehka uvázat. V horách tkaničky přitáhnete a kotníkům se dostane pohodlné opory.

 

Ať si klidně mrzne20170204 131833

Ačkoliv mají Trackery pouze 3 mm silnou podrážku (se 3mm multiterénním vzorkem), od země Vám chodidla nepřimrznou, podrážka moc dobře izoluje. Při extrémních mrazech se o tepelný komfort navíc postarají vyjmutelné izolační vložky, které jsou prodyšné a dobře odvádí vlhkost. Bota krásně obejme kotník a izoluje ho od venkovního chladu.

 

Vodě odolávají

Funkci voděodolnosti plní Trackery na jedničku! Ať už jsem se procházela ve sněhových mokrých břečkách po městě nebo se zlehka bořila na poloodtátých ledových krustách ve Slovenském ráji, boty nepustily dovnitř ani kapku. Mohla jsem se pohybovat v kalužích hlubokých až cca 4cm a nohy zůstaly bezpečně v suchu (tedy po výšku, kde začínají háčky pro tkaničky).

 

Ach, ten design

Že VIVOBAREFOOT má skvělé designéry, to se prostě ví. Elegantní vzhled, decentní barvy a nápadité detaily jsou definicí snad každého jejich modelu. Na Trackerech mě moc baví háčky na tkaničky ve tvaru „viváckého“ 6ti úhelníku. Tahle drobnost dodává botě opravdu šmrnc!

 

450g barefootového komfortu

Jedna bota (velikosti EU40) s tkaničkou a izolační vložkou váží bezmála 450g. Na pohorku jsou boty skutečně ultralehké. Boty jsem testovala převážně s izolačními vložkami - v lednu nám počasí pro zimní testovačky celkem hrálo do karet (rtuť teploměru kolikrát klesla až k -15°C). I přes vložky neztrácíte pocit chůze na boso. Je fascinující, jak kvalitně bota s tak tenkou podrážkou dokáže udržet nohy v teple!

 

Závěrem

Potřebujete spolehlivé boty na zimní treky v horách, které Vám zajistí tepelný komfort a oporu kotníků? Obujte Trackery a vyražte na hřebenovku. Chcete originální zimní obutí do města ve stylu nedbalé elegance? Obujte trackery a buďte hraví - doplňte je o barevné kousky oděvů. Trnete při pohledu na topící se sníh na otevřených pláních, které Vám kříží zvolenou trasu? Musíte přecházet městské chodníky, na kterých se odhrnutý sníh mění ve sněhovou břečku? S Trackerama projdete suchou nohou a s pocitem chůze naboso budete plně vnímat měnící se charakter povrchu.

 

20161221 225604

 

Komentáře (5)

 • Petr Kolman

  Petr Kolman

  23 listopad 2018 v 12:03 |
  Děkuju za recenci. Dost o nich uvažuju na zimu, nějáký ten výlet na hory, na běžné zimní chození v mrazu, nebo i do sněhu. Jak dobře, prosím vás, drží po delší době lepený spoj mezi podrážkou a kůži ?

  Odpovědět

 • Petra Mücková

  Petra Mücková

  03 prosinec 2018 v 22:16 |
  Ahoj Petře, myslím, že jsem Trackery za ty 2 zimy využila hodně intenzivně. Před rokem jsem v nich mj. odchodila vícedenní přechod Teplických skal v zimní mokré břečce, následně extrémně mrazivý přechod Velké Fatry a Nízkých Tater ve sněžnicích. Botky prošly hodně náročnými podmínkami, přesto zmiňovaný lepený spoj perfektně drží po celém obvodu. Nejsou vidět žádné výrazné známky opotřebení. Samozřejmě je třeba kůži pravidelně impregnovat. Rozhodně doporučuji. Já už se těším na Vánoce, až si v nich dám zase nějaký vícedenní trek :)

  Odpovědět

  • Eva Mlčáková

   Eva Mlčáková

   12 listopad 2019 v 06:44 |
   Ahoj Petro.. taky jsem ráda za recenzi a tím pádem doufám, že můj pár trackerů byl výjimka . Po víkendu v Roháčích se podrážka od svršku odlepila a začalo do nich téct. Při reklamaci je zalepili, tak jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží. Ale jinak jsem s chozením v nich po horách naprosto spokojená.

   Odpovědět

 • Petra Mücková

  Petra Mücková

  19 listopad 2019 v 10:50 |
  Ahoj Evo, díky za reakci. Také doufám, že ti Trackery budou ještě dlouho ke spokojenosti sloužit. Měj krásnou zimu plnou horských boso-treků! :)

  Odpovědět

 • Roman Skalický

  Roman Skalický

  31 srpen 2021 v 12:37 |
  Dobrý den, jaký typ sněžnic používáte k těmto botám?
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět

Napsat komentář

Komentujete jako host.