MONTANE PRIMINO 140G ZIP NECK – odzkoušeno na VHT i na ultratrailu

neděle, 17. leden 2016

montane Primino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před odjezdem na himalájský trek jsem pečlivě zvažovala, jaké oblečení si s sebou vezmu. Plán zněl jít na těžko, bez nosičů. Potřebovala jsem proto pokud možno skladné a teplé oblečení. Při pohledu na nabídku firmy MONTANE mě jednoznačně zaujal materiál Primaloft, který je jedním z nejvýkonnějších tepelně izolačních materiálů. Volba nakonec padla na univerzální tričko Women´s Primino 140g Zip Neck.

 

 

 

MATERIÁL

Složením 50% Merino vlny + 25% Primaloftové příze + 25% polyesterové směsové příze dosahuje materiál přesně takových vlastností, jaké turista požaduje. Tričko má výborné izolační vlastnosti. Byla jsem překvapená, jak vysokou hřejivost dosahuje. Přitom je tričko velice tenké! Ruku v ruce jdou spolu lehkost, prodyšnost a skladnost.

primino1

 

ÚDRŽBA

Tričko jsem během treku ručně přepírala. Byla jsem mile překvapena, jak rychle uschlo. Nyní proto vím, že by mi na další podobný trek stačily dva takové kousky, které bych bez problémů stíhala na střídačku prát a sušit.

 

STŘIH

Vždy preferuji trička s prodlouženým zadním dílem, abych měla kříže chráněné před chladem - podobně jako má tričko Primaloft. Také rukávy jsou dostatečně dlouhé a líbí se mi, že jsou úzce střiženy, neplandají okolo ruky. Celkově tričko kopíruje postavu, přitom nikde neškrtí, přiléhá tak akorát. Materiál sice není moc pružný, a tak jsem si nemohla rukáv vyhrnout až k loktům, ale vzhledem k funkčnosti materiálu mi tento drobný nedostatek nijak nepřekážel.

Musím pochválit vyvýšený stojáček, který při větrném počasí ochránil krk před chladem. Při proměnlivém počasí se velice lehce reguluje teplota rozepínáním a zapínáním ¼ zipu u krku.

primino2

 

ZÁVĚREM

Tričko nad míru splnilo všechna moje očekávání. Při slunečném počasí jsem měla často celý den na sobě jen krátké funkční tričko a na něm toto Primino triko s dlouhým rukávem. Jak jsem zmínila výše, krátký zip u krku byl pro regulaci při proměnlivém počasí perfektním pomocníkem. Ať už na mě svítilo himalájské slunce nebo foukl mírný chladný vítr, Primino mě dostatečně ochránilo.

Po návratu z Himalájí mě čekal extrémní ultratrailový závod Pražská 100. Přestože se jedná o zimní závod (startuje vždy začátkem prosince), tak letošní ročník byl výjimečně teplotně nadprůměrný. Na závod jsem proto opět zvolila kombinaci krátkého funkčního trička s testovaným Primino trikem. Tričko výborně odvádělo pot a přes propocené vlákna stále dostatečně hřálo. Ani po celodenní zátěži triko nijak extrémně nezapáchalo. Osvědčilo se tedy jak na horském treku tak při intenzivní vytrvalostní sportovní zátěži.

 

DALŠÍ TIPY

Montane nabízí ve stejném materiálu také termokalhoty Women´s Primino140g Long Janes. Tyto kalhoty jsem otestovala v Himalájích, kde se zapadajícím sluncem klesaly teploty hluboko pod bod mrazu. Současně jsem s sebou měla druhé termokalhoty nejmenované značky, které jsou výrazně hrubší. Hřejivost obou kalhot byla srovnatelná i přesto, že Primino jsou na první pohled výrazně tenčí, lehčí a skladnější.

Děkuji za podporu společnosti Vertical Trade s.r.o. - výhradnímu distributorovi produktů Montane pro ČR a SR.

verticalMontaneOfi

 

 

Napsat komentář

Komentujete jako host.