R2: Brýle pro sluneční dny i pod zataženou oblohu

úterý, 14. duben 2020

Sluneční brýle. Někdo je moc neřeší, někteří jsou ochotni do kvalitních brýlí investovat nemalé peníze. Obzvlášť, pokud chtějí brýle nosit při sportu. Brýle musí pohodlně sednout na tvář, nesmí vás tlačit a musí bezpečně sedět bez rizika pádu a následného poškození. Samozřejmostí jsou také kvalitní skla s UV ochranou a vhodné zabarvení skel.

Před pár dny se mi dostaly do rukou sluneční brýle, které mě naučily, že technologie jsou dnes mnohem dál! Předpokládám, že jste na trhu zaznamenali českého výrobce brýlí Relax. Jejich brýle jsou cenově dobře dostupnou variantou pro volnočasové aktivity. Pro fajnšmekry ale tento výrobce uvedl druhé er – značku R2. Brýle pro sportovní nadšence, které uspokojí i náročné uživatele.

Pojďme se podívat na některé jejich technologie:

Materiály. Extrémně lehký a pružný a odolný materiál rámu s tvarovou pamětí – ano, takové existují. Stejně tak materiál čoček je velmi důležitý. Taky se obáváte, že si při sportu brýle rozbijete? Například s polykarbonátovými čočkami je takové riziko naprosto minimální.

Upravitelný nosník. Skvělá vychytávka, díky které padne jeden model brýlí na několik typů obličeje. Nosník si velmi jednoduše natvarujete tak, aby vám perfektně seděl.

Protiskluzové plochy. Vlastnost, kterou si neuvědomujeme, pokud ji máme. Ale může nás pěkně prudit, pokud jsou brýle hladké a mají tendenci sklouzávat z obličeje.

R2 racer modely

Model R2 Racer - nabídka různých barevných kombinací obroučků a čoček

 

Výše uvedené vlastnosti pro Vás možná nebudou žádnou novinkou. Také jiné kvalitní značky budou mít tyto vychytávky jistě ve svých modelech zahrnuté. Co mě ale ohromilo na brýlích R2:

Fotochromatizace. Čočky, které se zatmaví nebo zesvětlí podle aktuální intenzity slunečního svitu. Možná vám to přijde jako zbytečnost, ale kolikrát jste se před jízdou do práce na kole rozhodovali, jestli si do zamračeného rána vezmete průhledné ochranné brýle nebo tmavé sluneční brýle, protože odpoledne na cestě domů Vám bude svítit slunce do očí? R2 nabízí fotochromatické čočky v několika barevných odstínech a pokud sáhnete např. po oranžových sklech, tak tyto vám za šera rozjasní výhled a na přímém slunci plnohodnotně ztmavnou. Maximální komfort! Fotochromatické čočky si můžete zvolit také šedé, hnědé nebo čiré.

Pokud preferujete klasické tmavé čočky, tak můžete zvolit technologii platinum, tedy čočky pokryté speciální zrcadlovou vrstvou. Tyto výrazně omezují množství světla vstupujícího do vašich očí tím, že jeho velkou část odrazí. Dnes je možné mít tuto zrcadlovou vrstvu ve všech barevných odstínech duhy. Zrcadlová vrstva Platinum je navíc otěru odolná. 

Vybrané čočky jsou navíc stínované shora dolů, horní část je tmavší a spodní světlejší. Pohled je tak maximálně příjemný, přirozený a i velice praktický např. při řízení auta. Další výhodou je také to, že čočky jsou vyměnitelné.

Optická vložka. Toto sice není vlastnost, která by zajímala mě osobně, ale znám několik sportovců, kteří se trápí s vhodnou kombinací brýlí a kontaktních čoček při sportu. R2 nabízí k vybraným modelům možnost dokoupení odnímatelné dioptrické vložky, která nabídne těmto sportovcům maximální komfort. Nemám sice v této oblasti dobrý přehled, ale kolik výrobců brýlí takovou službu nabízí? Myslím, že by vám stačily prsty jedné ruky, abyste se dopočítali.


R2 svetleR2 tmave

Oranžové fotochromatické čočky při různých světelných podmínkách

Ale pojďme už ke konkrétnímu modelu. Na první pohled vypadají jednotlivé modely R2 hodně podobně, také na obličeji sedí všechny celkem příjemně, ale pocitově tam rozdíl je – některé padly dobře, některé perfektně. Mým favoritem se nakonec stal model RACER s oranžovými fotochromatickými čočkami. Funkce fotochromatických čoček mě velmi mile překvapila, fungovala opravdu skvěle. Když jsem přecházela z lesa na přímé slunce, ani jsem nezaregistrovala, jak se čočky postupně zatmavovaly. Odolnost nárazuvzdorných polykarbonátových čoček jsem neměla odvahu otestovat - myslím ale, že i na tento test časem chtě-nechtě dojde :) 

Pokud vás brýle R2 zaujaly, mrkněte na jejich web - u jednotlivých modelů jsou přehledně popsány použité technologie. Vyberte si několik favoritů a jakmile ustane krizová situace okolo coronaviru a otevřou se nám všechny obchody, určitě si zajděte brýle vyzkoušet. Věřím, že si v široké nabídce každý vybere. 

A ještě jedna věc: R2 nenabízí pouze sluneční brýle. V nabídce mají také cyklistické přilby, cyklorukavice a další příslušenství!

R2prilbaR2prilba2

 

 

R2

Napsat komentář

Komentujete jako host.