ULTRASPIRE C2 RACE Cup

sobota, 22. říjen 2016

Pro českého/slovenského ultraběžce je často vrcholem sezóny účast na ultra-trailu v zahraničí. Zažít atmosféru „velkého“ závodu, stoupat na sedla mezi štíty, které jsou 2-4x vyšší než nejvyšší vrchol ČR, setkat se se zahraničními běžeckými legendami, poznat kulturu spoluběžců přicházejících z různých koutů světa,… Já jsem si ze svého prvního zahraničního ultra-trailu donesla ještě něco navíc. Poprvé jsem se tam setkala s položkou povinné výbavy: vlastní kelímek na pití na občerstvovacích stanicích.

Všichni známe tu situaci, kdy dobrovolníci na občerstvovačkách plní stoly desítkama plastových kelímků s různými nápoji. Běžec přiběhne, napije se iontového nápoje, kelímek vyhodí do koše. Natáhne ruku po druhém kelímku s jiným nápojem,… Ani nechci přemýšlet nad tím, kolik takových plastových kelímků se při jednom závodě spotřebuje. Přitom by stačilo, kdyby každý běžec měl svůj kelímek.

 

Výmluva č.1: Kelímky jsou drahé. Často ho ztrácím a musím kupovat nový

Některé vychytané „značkové“ kousky skutečně mohou být dražší. Obzvlášť pokud se Vám opakovaně podaří kelímek na trati ztratit, popř. zapomenout na občerstvovačce. Za nový kelímek ale nemusíte utratit ani korunu – stačí být trochu kreativní. Kupte svým dětem jeden krabicový džusík, krabičku si ponechejte a zastřihněte na požadovanou výšku (objem). Vznikne Vám velmi skladný kelímek ;)

Výmluva č.2: Chci jít závod naplno, nemám čas hledat pokaždé kelímek v batohu

A na co máte ty vychytané supermoderní batohy s mnohými kapsami, které jsou dostupné po ruce, aniž byste museli batoh sundat ze zad? Po každém použití si do kelímku crknu trochu vody na propláchnutí (kterou můžu vypít nebo vylít) a čistý kelímek za chodu schovám do příslušné kapsy. Mnohé modely kelímků je možné také zavěsit na karabinku.

20160906 115925 1

20161022 194904

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Začátkem září jsem se chystala na vrchol mé sezóny 2016, vytrvalostní závod Tor des Geants v italském údolí Aosta. Samozřejmě i tady byl kelímek v povinné výbavě. Já jsem si na poslední chvíli uvědomila, že můj starý kelímek již dosloužil. Zachránil mě ale ochotný Michal z TRAILPOINTu, když mi promptně poslal poštou ULTRASPIRE C2 RACE Cup – kelímek, po kterém jsem už delší dobu pokukovala. Kdo jej vyzkoušel, ten jen chválil. Kelímek je ze silikonu a je tvarově maximálně poddajný a tím velmi skladný. Já jsem si pro kelímek vyčlenila kapsičku na opasku pro startovní číslo a měla jsem jej tak po celý závod pěkně po ruce. Zároveň kelímek drží tvar a můžete jej bez obav postavit na stůl. Je třeba si na něj jen zvyknout (což trvá pár chmatů). Doporučuji nedávat kelímek do ruky dobrovolníkům na občerstvovačkách – byli z měkkého kelímku trochu naměkko a neuměli jej chytnout do ruky :D

20161022 195036

20161022 194943
Ať už si koupíte kelímek silikonový, harmonikový, skládací nebo si vyrobíte vlastní kelímek, ušetříte tak na závodě spoustu plastových odpadů. Nestyďte se vytáhnout na občerstvovačce vlastní kelímek, i když na stole uvidíte připravené nápoje v plastech! Pokud se budete chtít podělit o Vaše zkušenosti nebo fotky ze závodů s vlastním kelímkem, navštivte facebookové stránky @ekodalkoplazec, které věnujeme právě tomuto tématu.

Na zdraví!

logo trailpointDěkuji Michalovi z TRAILPOINTu, který mi poskytl kelímek Ultraspire na testování. TRAILPOINT je jednou z nejpopulárnějších běžeckých prodejen v ČR. Mají jak kamennou prodejnu (v Praze), tak eshop. Vřelý přístup k zákazníkům je dán také tím, že přímo personál obchodu je běžecky aktivní a nabízí tedy kvalitní produkty, které osobně otestují a mohou doporučit zákazníkům správný výběr na základě vlastních zkušeností ;)

 

 

 

Napsat komentář

Komentujete jako host.