ULTRASPIRE FORMULA BOTTLE 250ml

sobota, 19. listopad 2016

Cestou na víkendový mini-trail: Levá ruka na volantu, pravá ruka šmátrá po sedadle spolujezdce, hlava se soustředí především na řízení. Nahmatám flašku naplněnou domácím ovocným pyré a jedno-ručkou odklapnu uzávěr. Mlask! Aha, flašku jsem naplnila skoro „kopcem“ a po otevření na mě vyplivnulo kapku obsahu. OK, pěkný začátek :)

No ale jinak je to celkem povedená hračka. Co jsem postřehla, tak aktuálně je to možná jediná soft flaška se širším hrdlem na českém trhu vhodná na domácí gely. Za normálních okolností si natlačím na každý ultra-trail do 150-250ml klasické soft flašky energetické gely a průběžně na trase pocucávám. Narazila jsem ale, když jsem si jednou o víkendu připravila na malý výklus lehkou svačinu – rozmixované ovoce - a naplnila jsem touto směsí klasickou soft flašku. Dopadlo to tak, že se víčko (naústek/sosátko) od malých kousků slupek od jablka a pomeranče zacpalo a já jsem tak akorát intenzivně potrénovala sací reflexy.

Když jsem tedy dostala od Trailpointu nabídku na otestování flašky ULTRASPIRE FORMULA BOTTLE 250ml, hned jsem věděla, co s flaškou vyvedu! Tentokrát jsem si dopřála exotickou kombinaci rozmixovaného manga s banánem a přidala jsem trochu vody a chia semínka. Flaška má širší hrdlo, takže jsem gelovitou směs celkem snadno nalila do flašky. Flaška padne dobře do ruky, uzávěr lze snadno otevřít (a přitom sám od sebe drží dobře, neotevře se samovolně v kapse), takže Vám k manipulaci stačí jedna ruka.

Jednu nevýhodu jsem ale zaznamenala: Flaška je vyrobena ze silikonu. Zevnitř je povrch zcela hladký, a tak obsah flašky po stěnách snadno sklouzne a je možné vycucnout téměř všechen obsah, nevycucnutých zbytků ve flašce moc nezůstane. Také se flaška pohodně umývá. Horší už je to s vnější stranou materiálu – flaška na sebe jakoby nalepí každou nečistotu. Takže úchop je pohodlný, flaška nevyklouzne z ruky, ale na druhou stranu když jsem flašku po divoké jízdě autem sbírala z upatlaného koberce pod sesadlem spolujezdce, tak byla celkem zašmudlaná.

Takže můj závěr: Pokud si vyrábíte vlastní domácí gely, tak FORMULA BOTTLE je asi to nejlepší, do čeho je můžete natlačit. V případě, že používáte klasické gely (husté tekutiny bez hrudek), tak bych zůstala u klasické soft flask.

Pro:

+ vhodná pro gely obsahující hrudky (chia semínka, nerozmixované slupky, nasekané oříšky,...),

+ očko pro zavěšení (2 polohy – u hrdla i na spodku),

+ snadné plnění širokým hrdlem,

+ objem (250ml),

+ snadná údržba

Proti:

- materiál na sebe z venku nachytává nečistoty,

- vyšší hmotnost (cca 65g vs. cca 25g klasická soft flask Hydrapack stejného objemu).

logo trailpoint

ULTRASPIRE FORMULA BOTTLE 250ml lze koupit v prodejně (resp. na eshopu) TrailPoint.

 

Napsat komentář

Komentujete jako host.