Trail

Ještěď SkyRace: Hobbíci, pojďte porovnat síly s elitou! Hobby runners, come to compare your effort with elite!

úterý, 19. duben 2016

Ještěď SkyRace: Hobbíci, pojďte porovnat síly s elitou! Hobby runners, come to compare your effort with elite!

Velmi dlouho jsem se chystala na návštěvu Liberce za svou rodinou, ale vždy byl nějaký důvod, proč jsem se na tu dalekou cestu nevydala. Díky hlavnímu organizátorovi závodu Honzovi však přišlo další lákadlo a tak jsem spojila příjemné s příjemným a v autě ve složení rodina, běžec, fotograf a fanoušek jsme vyrazili do Severních Čech.

Drsná Kysucká stovka je znovu tady!

pondělí, 14. březen 2016

Drsná Kysucká stovka je znovu tady!

Uplynuly dlouhé 3 měsíce od mého posledního ultratrailu. Celý prosinec jsem poctivě trénovala, ale poslední den roku 2015 jsem při tryskovém seběhu z Velkého Javorníku zakopla takovým způsobem, že mi na chirurgii museli zašívat koleno a odstavila jsem se na 6 týdnů od běhu. 6 nekonečných týdnů prakticky bez pohybu. Následně probíhalo pomalé rozcvičování: od eliptického trenažeru, pomalých procházek, přes kolo (ještě že nebyly venku zimní podmínky) a první běžecké tréninky.

Zhodnocení sezóny 2015

úterý, 22. prosinec 2015

Zhodnocení sezóny 2015

Ultra trailů se zúčastňuji od roku 2013. Začátky byly těžké a bolestivé. Postupně jsem se musela naučit, co mohu od svého těla očekávat, kolik a v jaké formě energie potřebuje, jak správně rozložit síly. Přirozeně jsem s přibývajícíma zkušenostma zrychlovala. Rok 2015 už nebyl o tom, jestli nějaký ultra trail dokončím, ale o tom, jak rychle ho dokončím (pokud jsem měla zrovna náladu se nahánět). Paradoxně právě v roce 2015 jsem si prožila své první DNF.

Travný Trek 2015

úterý, 15. prosinec 2015

Travný Trek 2015

Po minulovíkendovém 130km ultra okolo Prahy jsem si střihla 13km sprint na beskydský Travný. Atmosféra stejně přátelská jako loni, čas o cca 4:40min lepší a dokonce to vyšlo aj na bednu. Já na staré kolena nakonec aj začnu běhat :D

Úspěšné zakončení ultra sezóny v Praze / Successful end of ultra season in Prague

úterý, 08. prosinec 2015

Úspěšné zakončení ultra sezóny v Praze / Successful end of ultra season in Prague

Pražskou stovku se mi podařilo v roce 2013 dobelhat s lehkými zdravotními komplikacemi za nepředstavitelně dlouhý čas (hodně nad 30h). V roce 2014 jsem se přidala mezi dobrovolníky na jednu z občerstvovaček. Tedy nejvyšší čas zaběhnout tento závod s výsledkem, za který bych se nemusela stydět. A motivaci jsem měla velikou – po návratu z dovolené v Nepálu, kde jsme skoro 2 týdny procházeli treky ve výškách 2900-5400m.n.m. jsem si namluvila, že s nadstandardním množstvím červených krvinek mi to přeci musí běžet :)

Ponitrianská tentokrát úplně naopak

úterý, 22. září 2015

Ponitrianská tentokrát úplně naopak

Poslední srpnový týden jsme s kamarádama strávili na dovolené v rakouských Alpách. Každý den na pohodu (jak taky jinak) cca 2000 výškových metrů na cca 20-25 kilometrech ve vysokohorském terénu, tož to mi na kondičce muselo přidat! Měla bych jít otestovat svoji formu. Nejbližší stovka je Ponitrianská, která sice svým profilem a povrchem nepatří mezi moje top favority, ale letos je to všechno trochu jinak. Pořadatel upustil od myšlenky vést trasu čistě po červené turistické značce a vypustil některé asfaltové úseky. Navíc se letos otočil směr závodu, tj. startujeme v sobotu ráno v Handlovej a končíme v Nitre.

Beskydská sedmička 2015

středa, 09. září 2015

Beskydská sedmička 2015

Beskydská sedmička je tradice. Ať si každý říká, co chce, jestli je to jen hnusný komerční závod, na kterém organizátor vydělává milióny a je pro něj důležitější reklama než spokojenost závodníků... Já mám na sedmu svůj pohled. Byla to ona, která probudila mladou generaci nejen v Beskydech a která probudila další éru ultratrailů v Česku a na Slovensku (můj názor). Právě sedma byla moje "tenkrát poprvé". Zažila jsem na ní seznámení s ultra, DNF, bednu, byla jsem jak tím slabším tak tím zkušenějším článkem ve dvojici... Ale ještě nikdy jsem sedmu neviděla z pohledu organizačního týmu, a právě takový byl můj úmysl pro ročník 2015.

Jak jsem oplakala svoje první DNF

středa, 29. červenec 2015

Jak jsem oplakala svoje první DNF

Nabuzená z úspěchů na posledních dvou stovkařských akcí se připravuju na start Týnišťských šlápot. Pokud bude zdraví sloužit, tak bych chtěla tuhle srandu pojmout závodně – máme na startovce dvě rychlé ultra-rakety (Evča a Katka), takže mám se za kým honit :) Šlápoty se letos startují v Meziměstí, trasa vede částečně také přes polské kopečky, ale hlavně také přes krásné broumovské skalní města.

Předběžná termínovka 2015 léto + podzim

neděle, 19. červenec 2015

Spousta z Vás se mě ptá na nejbližší dálkoplazecké a závodní plány. Tento rok byl pro mě vrcholem sezóny ultratrail na exotické Madeiře - svým termínem Madeira mou sezónu teda spíše otvírala a popravdě, další plány jsem dávala dohromady spíše tak trochu nezávazně. Nějaké představy o dalších akcích ale jsou, tak pro Vaši inspiraci - kdybyste třeba váhali, kam se zajet podívat, tož s následující volbou určitě chybu neuděláte:

Malofatranská gril-párty

středa, 08. červenec 2015

Malofatranská gril-párty

V sobotu 4.7.2015 se v Malé Fatře konala velkolepá grilovačka. Při této příležitosti organizátor přijal objednávku na 148ks rare steaků a 133ks medium steaků. Vše vypuklo v 6hod ráno, kdy začaly přípravy na tepelnou úpravu těchto delikátních kousků.

Za úsměvy po Štefánikovej magistrále / Going after smiles on Štefánikova magistrála

středa, 24. červen 2015

Za úsměvy po Štefánikovej magistrále / Going after smiles on Štefánikova magistrála

Na Štefánik trail 2014 jsem šla z čisté nostalgie, protože na cílové místo - Bratislavu - mám moc pěkné vzpomínky. Na letošní ročník jsem se přihlásila, protože jsem věděla, že se jedná o skvěle organizovanou akci s výjimečnou atmosférou. No dobře, s tou registrací jsem do poslední chvíle váhala, protože jsem si 2 týdny před Štefánikem dala do těla na maďarské Mátře 115 a měla jsem obavy, jestli stihnu za tak krátkou dobu zregenerovat na tak velký závod.

Bánovská 100 aneb Strážovská motanica 2015

neděle, 14. červen 2015

Minulý rok se někomu nelíbilo, že na občerstvovačkách byla kofola (namísto Coca coly). Letos nebyla. Za to nás Johnny ujistil, že na trase bude dostatek studánek. Minulý rok jsme se pařili na letním slunci, letos jsme vyběhli do teplé noci a pokračovali na trati v odpoledním dešti. Na mnohých diskuzích se mluvilo o zkracování tras na ultra akcích, tak jsme tentokrát dostali absolutní volnost. Tak trochu adventure akce, kterou pro nás tento rok Johnny připravil, byla novou výzvou.

Jesenický úlet - tohle dálkoplazi nedělají

pondělí, 04. květen 2015

Jesenický úlet - tohle dálkoplazi nedělají

Jeseníky jsou krásné! V květnu je spousta krásných závodů-pochodů. Ale člověk nemůže být všude. Nakonec na poslední chvíli odkupuju startovku od Martiny, která se nemůže zúčastnit – však se zajdu trochu vyklusat po Lazovce ;)

<<  1 2 3 [4