Trail

TOR DES GEANTS - dovolená All inclusive v údolí Aosta / All inclusive holiday in Aosta Valley

neděle, 02. říjen 2016

TOR DES GEANTS - dovolená All inclusive v údolí Aosta / All inclusive holiday in Aosta Valley

Jaká je Vaše ideální dovolená? Co takhle týden nonstop v horách, s All Inclusive stravou, noclehem, masážemi, každodenními fakultativními výlety… Líbí? Tak se v klidu usaďte a přečtěte si, jak jsem si takovou dovolenou vychutnala já.

TERMÍNOVKA 2016 - podzimní plánování

středa, 28. září 2016

TERMÍNOVKA 2016 - podzimní plánování

Léto je pomalu ale jistě u konce, rána začínají být chladná a spousta běžců se přesouvá do fitness studií. To ale neplatí pro vyznavače horských běhů! Nezdá se to, ale podzimní nabídka závodů je tak bohatá, že člověk neví, kam by se od radosti přihlásil :)

TOR DES GEANTS 2016 intro

pondělí, 05. září 2016

TOR DES GEANTS 2016 intro

Je čtvrtek 14.7.2016 podvečer a já se doma balím na závod Nízkotatranská stíhačka. Zvoní mi telefon, volá Martin z Vertical Trade: “Ahoj Petro, volám z outdoorového veletrhu ve Friedrichshafenu, měli jsme schůzku se zástupci Montane UK“. V tu chvíli jsem se posadila na zem uprostřed místnosti, srdce se mi rozbušilo a na dálku jsem hypnotizovala Martina, aby TO řekl.

Do Tater za šelmou a skyrunningovou trofejí

středa, 31. srpen 2016

Do Tater za šelmou a skyrunningovou trofejí

Minulý rok jsem Šelmu tak trochu prošvihla. Jediný delší běžecký závod na území slovenských Vysokých Tater, ten jsem si letos nesměla nechat ujít. V Tatrách jsem už pěkně dlouho nebyla, tak jsem si 2 týdny před závodem dala malou rozcvičku, abych si připomněla, jak se běhá po místních chodníčkách. V sobotu lehké proklusnutí přes Bystré sedlo a od Štrbského plesa kousek po magistrále – za mokra to pěkně klouzalo! V neděli jsem si v rámci vertikálního tréninku dala konečně vytoužený Gerlach. Já vím, že to není nejatraktivnější výstup v Tatrách, ale prostě jsem ten nejvýše vyvrásněný kopec kamení chtěla mít odškrtnutý ;)

Orobie Ultra Trail 2016: Pasta, gelato & trail-running

středa, 10. srpen 2016

Orobie Ultra Trail 2016: Pasta, gelato & trail-running

Červenec 2016 měl být jedním z mých nejnáročnějších ultra-trailových měsíců. Odběhnout nejtechničtější slovenský ultra-trail v Malé Fatře, nejrychlejší stíhačkové slovenské ultra v Nízkých Tatrách a nejnáročnější stovku sezóny v italském NP Orobie v jednom měsíci bylo na pováženou. Někdo tam nahoře nade mnou držel ochrannou ruku, když nás na Nízkotatranské stíhačce po 11km zastavilo počasí a závod byl zrušený. Já jsem měla čas se zregenerovat a vyjet do Itálie v plné síle.

Nízké Tatry jen pro silné povahy... váhy

neděle, 17. červenec 2016

Nízké Tatry jen pro silné povahy... váhy

Stíhačku jsem si poprvé vyzkoušela v roce 2013, kdy jsem ještě jako nezkušená stovkařka a dálkoplazecké kuře sice závod dokončila, ale ze svého času jsem nadšená nebyla. Dnes už vím, co mohu od závodu očekávat a jsem na něj rozhodně více připravená. Převýšení do 5300m+ na 100km trase není žáden extrém, obavy mám spíše z eliminačního místa – vzhledem na omezený pohyb v NP ve večerních hodinách mohou organizátoři vpustit na druhou půlku trasy za Čertovicí jen 25 dvoučlenných družstev.

Malofatranská klimatická zkouška odolnosti ultraběžce

středa, 06. červenec 2016

Malofatranská klimatická zkouška odolnosti ultraběžce

Počasí v horách je nevyzpytatelné. V každém ročním období, léta nevyjímaje. Na startu Malofatranskej stovky jsme věděli, že budou vedra a že má přijít vlna bouřek. Přesto jsme byli všichni tak nějak překvapeni. Do hor je třeba vstupovat s respektem a pokorou. Stále se máme co učit. A je fajn, že jsme mohli podstoupit další lekci v relativně „dětských“ horách pod ochrannou rukou organizátora závodu, který spolupracuje s horskou službou.

Malokarpatské ultraběhání potřetí / Ultrarunning in Malé Karpaty for the 3rd time

pátek, 17. červen 2016

Malokarpatské ultraběhání potřetí / Ultrarunning in Malé Karpaty for the 3rd time

Druhý červnový víkend jsem měla jednoznačně zatržený v kalendáři mnoho měsíců dopředu. Štefánik zůstává mou srdcovkou. Malebné lesy, skalnaté technické úseky, ale i utrpení na nekonečném asfaltu v posledních městských etapách. Usměvaví dobrovolníci, perfektně zajištěné občerstvovačky, velkolepé uvítání v cíli. A tento rok navíc také s úžasnou podporou – přátelé v cíli, paceri na posledních dvou etapách a v neposlední řadě zástupci Vertical Trade…

Ultračka na Choči v roli vrchařky

pondělí, 30. květen 2016

Ultračka na Choči v roli vrchařky

O tomto sprintérském sportovním podujetí mi nějaký rok dozadu řekla kamarádka ze Žiliny, která si všimla reklamních plakátů. Květen je ovšem měsíc, kdy se ve velkém rozbíhá běžecká sezóna a i přesto že jsem poslední 2 roky po Behu do Choča pokukovala, tak byly v běžeckém kalendáři nějaké zajímavější (více-kilometrážní) akce. Tento rok jsem náhodou zjistila, že zrovna v „Chočský víkend“ mám volno a na poslední chvíli jsem odkoupila registraci již vyprodaného závodu od běžce, který nemohl na start nastoupit.

Na skok na běh kousek za domem

pondělí, 16. květen 2016

Na skok na běh kousek za domem

Když už se naskytne volný víkend, tak se snažím o sobotách proběhnout po Beskydských kopečkách a neděli věnuji silničce (mojí modré retro krásce Favoritce). Tento víkend byl zatím tak trochu bez plánů, protože se mi blížil odjezd na dovolenou. Na poslední chvíli si uvědomuji, že v Palkovických Hůrkách se běží nějaký krátký sranda závod. Googluji. Ano. Jarní Kubánkov. Cože? Vyprodáno? Nějaké uvolněné místo v diskuzi na FB? Ano! Super! Takže na poslední chvíli odkupuji registračku a v sobotu dopoledne vyrážím směr Palkovice.

Jarní rychlo-přeběh Jeseníků

pondělí, 16. květen 2016

Jarní rychlo-přeběh Jeseníků

Tento rok se to všechno seběhlo tak rychle a hladce :) V pátek sedám do auta elitních Beskyďáků a nechám se jako princezna odvézt až do centra závodu v Šumperku. Máme tak akorát času na registraci, pozdravení známých tváří a poslední psychickou předstartovní přípravu. Tento rok organizátor zajistil 20 GPS trackerů pro sledování favoritů závodu a beskydská čarodejnice se v tomto seznamu nachází taky – že „Waw!“ (jak se později ukázalo, je to úplně cool, když se můžete během závodu podívat, jak Vás dohání, popř. jak utíkáte vybraným ultráčům).

Lazová stovka 2016

neděle, 24. duben 2016

Lazová stovka 2016

Lazová stovka – taková ta slovenská klasika. Ultratrail v čele s humorem oplývajícím Slavom. Vzdělávají okruh, na kterém běžci a chodci navštíví...

TERMÍNOVKA 2016

čtvrtek, 10. březen 2016

TERMÍNOVKA 2016

V roce 2016 zůstanu věrná domovině. Předpokládám, že si odběhnu především staré známé dobré stovky z kolekce Československé tisícovky. Pravděpodobně se podívám hodně na Slovensko na akce Slovenskej Ultratrailovej ligy. Termínovku budu průběžně aktualizovat s tím, jak se budu registrovat na jednotlivé závody…

Ještěď SkyRace: Hobbíci, pojďte porovnat síly s elitou! Hobby runners, come to compare your effort with elite!

úterý, 19. duben 2016

Ještěď SkyRace: Hobbíci, pojďte porovnat síly s elitou! Hobby runners, come to compare your effort with elite!

Velmi dlouho jsem se chystala na návštěvu Liberce za svou rodinou, ale vždy byl nějaký důvod, proč jsem se na tu dalekou cestu nevydala. Díky hlavnímu organizátorovi závodu Honzovi však přišlo další lákadlo a tak jsem spojila příjemné s příjemným a v autě ve složení rodina, běžec, fotograf a fanoušek jsme vyrazili do Severních Čech.

Drsná Kysucká stovka je znovu tady!

pondělí, 14. březen 2016

Drsná Kysucká stovka je znovu tady!

Uplynuly dlouhé 3 měsíce od mého posledního ultratrailu. Celý prosinec jsem poctivě trénovala, ale poslední den roku 2015 jsem při tryskovém seběhu z Velkého Javorníku zakopla takovým způsobem, že mi na chirurgii museli zašívat koleno a odstavila jsem se na 6 týdnů od běhu. 6 nekonečných týdnů prakticky bez pohybu. Následně probíhalo pomalé rozcvičování: od eliptického trenažeru, pomalých procházek, přes kolo (ještě že nebyly venku zimní podmínky) a první běžecké tréninky.

<<  1 2 [34  >>