Trail

Mýtický návrat beskydské čarodějnice

neděle, 05. srpen 2018

Mýtický návrat beskydské čarodějnice

Přechod rumunského Fagaraše mám na předních příčkách wishlistu už několik let. Na počest prvního českého kosmonauta (který shořel už při startu) a borců, kteří naše předky naučili staroslověnštinu a hlaholické písmo, máme na začátku července o dva nepracovní dny v kalendáři navíc. Tentokrát to vyšlo na čtvrtek a pátek - ideální příležitost vyrazit na vícedenní přechod na daleký jihovýchod.

Nešťastně šťastný Scenic trail

čtvrtek, 19. červenec 2018

Nešťastně šťastný Scenic trail

Scenic Trail ve mně zanechal velmi smíšené pocity. Závod, na který se vypravila obrovská česko-slovenská skupina (protože na podzim byla výrazná sleva na startovné a my na slevy slyšíme). Předzávodní relax v malém stanovém městečku. Celodenní předstartovní odpočinek proložený jídlem a povídáním s přáteli. Dokonce i WiFi jsme tam měli. Jo, někteří si až na místě uvědomili, že Švýcarsko je ta divná země, ve které jsou neskutečně drahé telefonování a mobilní data…

VIDEOREPORTÁŽ: Montane Tor des Geants 2017

čtvrtek, 01. únor 2018

VIDEOREPORTÁŽ: Montane Tor des Geants 2017

Moje druhá účast na Tor des Geants v roce 2017 byla výjimečná. Nové zkušenosti, nevšední zážitky, velká porce nadšení i zklamání. Bohužel jsem si z tohoto závodu přivezla DNF. Prošla jsem jen cca 200km z trasy. Ovšem i to stačilo na to, abych měla o čem vyprávět. Minulá reportáž z TORu byla jako slohová práce. Když mi Martin řekl: "Já bych se tak rád dověděl něco o tom závodě, ale nechce se mi to číst..." A tak jsem chytila do ruky svůj smártfoun a začala pořizovat obrázky.

 

Madeira Island Ultra Trail 2018: Ambiciózní šnek v ráji

středa, 16. květen 2018

Madeira Island Ultra Trail 2018: Ambiciózní šnek v ráji

Madeiru jsem poprvé navštívila v roce 2015. Po pár dnech na ostrově věčného jara jsem věděla, že se tady musím někdy vrátit. „Jednou, až budu mít tak 4leté děti, pojedeme na rodinný výlet na Madeiru. S dětma si projdeme pohádkové stezky podél levád a třeba si opět zaběhnu ještě jednou ultra trail, jehož trasa vede od západního pobřeží napříč celým ostrovem.“

KRAZ 2018: Kompletně Rozhození A Zmrzlí

úterý, 20. březen 2018

KRAZ 2018: Kompletně Rozhození A Zmrzlí

V pondělí 22.ledna 2018 mi kamarád poslal odkaz na článek o navigátorovi, který byl před 30ti lety členem první české posádky, jež zvítězila na legendární Rally Paris-Dakar. Tento výkon oceňuji hlavně proto, že v dané době se Rally Paris-Dakar jezdila za zcela jiných podmínek než dnes: K navigaci sloužil pouze kompas, auta byla vybavena GPS přístroji jen pro případ nouze...

Byla nebyla běžecká sezóna 2017

úterý, 20. únor 2018

Byla nebyla běžecká sezóna 2017

Na běžeckou sezónu 2017 jsem měla velké plány. Na lednových Brtnických ledopádech jsme bojovali s přimrznutou sněhovou nadílkou. Soustředění se na lehké došlapy a víra, že se neproboříme pod ledovou krustou… samozřejmě jsme se všichni bořili.

Proč? Vždyť to tak bolí!

úterý, 23. leden 2018

Proč? Vždyť to tak bolí!

Řekněme, že se pro tento okamžik zařadím mezi sportovce. Ano, ta holka, která se do střední školy neučila lyžovat, protože baletky si nesmí na svahu zlomit nohu. Holka, která měla od základky panickou hrůzu z míčových her, z vybíjené speciálně. Holka, která si na výšce zařídila papír od doktora, aby nemusela chodit na hodiny plavání… Tak tahle holka jednoho dne dospěla a zjistila, že miluje pohyb po horách a že jedny z nejkrásnějších okamžiků na horách prožívá, když je může celé přeběhnout – ať už jí na cestu svítí slunce nebo měsíc, ať už má na hrudi závodní číslo nebo na zádech krosnu se spacákem.

L´Échappée Belle - návrat k ultra šokovou terapií / L´Échappée Belle - back in ultra via shock therapy

úterý, 19. září 2017

L´Échappée Belle - návrat k ultra šokovou terapií / L´Échappée Belle - back in ultra via shock therapy

13 dnů od operace menisku mám částečně rozhýbané koleno a poprvé doma sedám na cyklotrenažér. Opravdu divný pocit, nasedat na kolo s berlemi. Hrozný pocit, ten nepříjemný tah pokaždé, když koleno projde horní úvratí… O 39 dnů později je plánovaný start jednoho z nejtechničtějších ultra-trailů v Evropě – L´Échappée Belle – s parametry cca 144km/11100m+!

Nekonečná 100mílovka Malopolská

pondělí, 05. červen 2017

Nekonečná 100mílovka Malopolská

Regatta Ultra-Trail Malopolska je závod výjimečný hned z několika pohledů: 1. Lokalita závodu je zcela nenápadnou oblastí, podrobnější průzkum mapy ale prozradí, že vás tady čekají překvapivě prudká stoupání, místy navíc s velmi technickými úseky. 2. Veškeré občerstvení je zde VEGETARIÁNSKÉ! Aniž si to mnozí uvědomili, tady na maso na talíři nenarazíte. Ba dokonce, výtěžek ze startovného organizátoři použili na pomoc opuštěným zvířatům!

Peťka s päťkou piaty krát Lazovníčkou

středa, 26. duben 2017

Peťka s päťkou piaty krát Lazovníčkou

Ještě než začnete číst moji reportáž z Lazovky 2017, mám pro Vás jeden tip: jestli je tady náhodou ještě někdo, kdo nezná příspěvky snad nejtalentovanější slovenské dálkoplazecké blogerky Júlie, tak koukejte klikat na její reportáž z Lazovky! Zážitek tradičně zaručený, já to četla už dvakrát.

Skáj Velikonoce pod Ještědem

neděle, 23. duben 2017

Skáj Velikonoce pod Ještědem

První ročník závodu Ještěd SkyRace mi zůstane vrytý do paměti hodně dlouho. Byl to jeden těch závodních dnů, kdy prostě všechno klapne, hvězdy jsou Vám nakloněny a využijete svůj potenciál na maximum. Umístit se jako 4.žena za Ankou Strakovou, Zuzanou Kocumovou a Kateřinou Matrasovou, to je výsledek z říše snů. A bylo mi jasné, že tento rok podobný výkon neobhájím.

TERMÍNOVKA - kam, s kým, jak vysoko, jak daleko v roce 2017

čtvrtek, 13. duben 2017

TERMÍNOVKA - kam, s kým, jak vysoko, jak daleko v roce 2017

Není žádným tajemstvím, že s běžeckými závody se v posledních letech roztrhl pytel. Ať už běháte krátké vzdálenosti, maratony nebo ultra vzdálenosti. Ať už jsou Vaší „tělocvičnou“ ulice a městské parky nebo jsou to hory, lesy a jiné nezpevněné povrchy. Není víkendu, ve kterém byste v kalendáři nezaznamenali nějaký běžecký závod. A proto základem pestré a dobře rozvržené sezóny je PLÁN.

Tréninkový kurz ultratrailové morálky

pondělí, 13. únor 2017

Tréninkový kurz ultratrailové morálky

TIPOVAČKA!!! Prý je to teď strašně IN, tož ať je nějaká sranda. Zítra v 23hod startuji svoje první ultra v roce 2017 - Brtnické Ledopády v Českém Švýcarsku pod vedením Egona a spol. ("Olaf Čihák parta"). Na podzim jsem to trochu přepálila a přetížené achilovky mi daly na několik týdnů stopku od běhání. Můj mizerný zimní trénink spočíval hlavně ve šlapání na cyklo trenažéru a cvičení hot yógy... a přejídání. Za poslední týden jsem probouzela běhací nohy tím, že jsem si dala pár výstupů v Beskydech na těžko, 3x Velký Javorník a 1x Smrk (budiž Vám můj profil na strava.com nápovědou). Tyhle výstupy mi určitě pomohly, ale těžko říct, co od sebe můžu čekat. Sama jsem zvědavá, co se mnou první ultra udělá. TIPUJTE v komentářích, s jakým časem dokončím letošní Brtnické ledopády…

Zhodnocení sezóny 2016

neděle, 01. leden 2017

Zhodnocení sezóny 2016

Než vyběhnu do prvních kilometrů v roce 2017, nebylo by špatné ve zkratce zhodnotit sezónu 2016. Byl to hodně divoký rok. Více tréninků, změna jídelníčku, více hodin v sedle silničního kola, úspěšně dokončené závody, ale také zranění…

Premiérový TrailCamp Krkonoše: Nauč (se) něco nového!

sobota, 12. listopad 2016

Premiérový TrailCamp Krkonoše: Nauč (se) něco nového!

Tréninkový trailový běžecký pobyt pro každého – od mladých reprezentantů českého skyrunningu po začínající běžce s minimem zkušeností.

Když mi Honza zavolal s prosbou, abych se přidala do řad jeho TrailCampových běžeckých ambasadorů, byla jsem poněkud nesvá. Copak se mohu řadit mezi takové české běžecké špičky (?) jako jsou...

<<  1 [23 4  >>