Pozávodní mlsání

středa, 06. červenec 2016

chimpanzeemini"Běhám, abych mohla jíst" je mottem, které slyšíme z úst mnoha běžkyň (ale i běžců). Co si budeme povídat. Už nám není dvacet a pokud si chceme udržet linii, musíme nějaký pohyb do běžného života zařadit. Pokud to běhání bereme trochu vážně, je vhodné řešit skladbu jídelníčku jak před, během, tak i po pohybové aktivitě. 

Nejzábavnější a nejpříjemnější je bezesporu tvorba jídelníčku po sportovním výkonu. Ideálně po závodě, po hodně dlouhém závodě, třeba po nějaké pěkné stovce z kalendáře česko-slovenských ultratrailů ;) S dobrým pocitem, že jsem tělu dala zabrat a spálila spoustu kalorií, si můžu bez výčitek dopřát nějakou tu laskominu. Ovšem stále platí, že bychom si měli trochu pohlídat složení pozávodního jídelníčku. Měli bychom svalům dopřát dostatek bílkovin a sacharidů, abychom zabránili jejich štěpení a urychlili regeneraci. Vím, že mnozí z Vás jsou názoru, že nejlepším ionťákem a regeneračním nápojem je dobré pivo :) Bavme se ale trochu vážně a přiznejme si, že pokud dodáme po zátěži tělu ač jen sebemenší množství alkoholu, bude tělo primárně štěpit tento alkohol a nebude se vůbec zajímat o kyselinu mléčnou, která se nám v těle nahromadila a která nám způsobuje nepříjemnou svalovku. Na trhu je spousta regeneračních přípravků, no já momentálně ujíždím na Quickmix Protein Shake od CHIMPANZEE. Jedná se o bezlepkový prášek bohatý na bílkoviny, cukry a vitamíny, vhodný pro vegány, s příchutí kakaa a javorového sirupu. Pokud rádi mlsáte a kutíte v kuchyni, přináším Vám pár tipů, jak s tímto kouzelným práškem naložit:

20160508 0921061. Just shake it!

Nemáte-li čas na hrátky v kuchyni nebo jste ještě v terénu bez přístupu do kuchyně, potom jednoduše prášek smíchejte s vodou nebo mlékem a vytvořte si tak během chvilky chutný regenerační nápoj. Doporučuji vyzkoušet s vanilkovým mlékem, které dodá nápoji ještě lahodnější chuť!

 

2. Ovoce to jistí

Na Quickmix Protein Shaku je krásné, že jej chuťově naladíte prakticky s jakýmkoliv ovocem. Můžete použít ovoce mražené - já mám momentálně doma zásoby jeřabin a vždy také nakrájený namražený banán. Nahořklé jeřabiny se sladkým banánem vytvoří chuťově zajímavou kombinaci. Velice chutné by však mohli být jakékoliv jiné bobule (borůvky, rybíz, maliny,...) Na pánvi rozehřeju trochu vody, přidám ovoce a dusím ho, dokud se nerozmrazí, částečně jej až rozvařím. Ve skleničce si rozmíchám v cca 1dl vody s Quickmix Protein Shakem. Jakmile je ovoce dostatečně rozvařené, přidám Shake a za stálého míchání přivedu až do "pudinkové" konzistence. Lze dochutit např. kakaem (karobem) nebo sušeným kokosem. Stejně postupuji i s čerstvým ovocem: Dám na rozpálenou pánev s trochou vody podusit na kousky nakrájené jablko a pomeranč. Do rozvařeného ovoce opět přidám Quickmix Protein Shake rozmíchaný ve vodě...

20160704 23003220160703 204703b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Mixuj, co ti přijde pod ruku

20160706 221537b

Mám ráda teplé nápoje, a proto jsem i s Quickmix Protein Shakem udělala pokus o teplý regenerační nápoj. Tentokrát jsem prášek smíchala s banánem (to je tak univerzální ovoce vhodné a použitelné vždy a všude!) Dále jsem přidala sušené rozinky a karobový prášek. Do mixéru jsem přidala v pořadí vařící vodu (cca 2,0-2,5dl), 1 banán, 20g rozinek, 4g karobu, 1 sáček Quickmix Protein Shaku. Během pár sekund mixér vykouzlil mňamózní teplý nápoj pudinkové konzistence.

 

Taky se Vám sbíhají sliny? Tak si běžte zaběhat a potom si nějakou dobrotu taky namixujte ;)

Napsat komentář

Komentujete jako host.