RENDEZ VOUZ V KUCHYNI

pátek, 01. únor 2019

Sport je fajn, ale někdy to chce trochu zvolnit. A co je druhý nejoblíbenější koníček sportovně založeného člověka? Jídlo, samozřejmě! Nemáte-li doslova odpor k vaření, dejte si s partnerem rande v kuchyni. Tady je recept, který si oblíbí vegani, vegetariáni, ale i všežravci.

MRKVOVO-CELEROVÁ PIZZA

Přemýšleli jsme, co bychom si navařili, abychom uspokojili naše rozdílné chuťové buňky. Náš pokus o květákovou pizzu nedopadl špatně, ale těsto nebylo úplně podle našich představ. Na internetu jsem objevila recepty na různé mrkvovo-celerové pizza těsta. V našem bezobalovém obchůdku jsem cestou z práce koupila červenou čočku a nechala si ji rovnou pomlít: „To máte na nějaký konkrétní recept nebo jdete experimentovat?“ ptá se mě prodávající. „Budu experimentovat!“

20190201 213138

Na porci pro 2 osoby budete potřebovat (množství jen tak od oka):

1/2 hrsti lněných semínek

1/2 hrsti sezamových semínek

1/2 hrsti chia semínek

0,2dl oleje (např. slunečnicový)

3 velké mrkve

1/3 malého celeru

mouku z červené čočky

špetku soli, vodu

zeleninu, uzeninu, sýr,… co si jen přejete na pizzu naložit – buďte kreativní!

bylinky na dochucení, popř. chilli

Příprava:

Lněná a sezamová semínka částečně rozemelte (já použila mlýnek na kávu, který mám u mixéru). Všechna semínka (vč. chia) smíchejte s vodou – tak aby se vytvořila vláčná hmota a semínka mohla nasakovat vlhkost.

Nastrouhejte na hrubo mrkev a celer. Přidejte nabobtnaná semínka, olej a vše smíchejte. Postupně přidávejte mouku, dokud se směs nezačne podobat na těsto.

Na plech vyložený pečícím papírem vložte těsto a ručně rozmačkejte po celé ploše. Tloušťka těsta by měla být asi 0,5-0,7cm. Pečte v předehřáté troubě na 200°C cca 20-25minut – dokud těsto neprovoní kuchyni a nezačne nabírat zlatavou barvu.

Upečené těsto vytáhněte z trouby a naneste na něj ingredience dle libosti. Jako základní vrstva se nám osvědčilo pesto z medvědího česneku nebo olivová pasta. Nasekaná konzervovaná rajčata dodají pizze šťávu. Dále přidejte zeleniny, uzeniny, sýroviny podle chuti a nezapomeňte na závěr posypat pizzu kořením (provensálské nebo italské byliny, popř. chilli). Pizzu nechte ještě pár minut dopéct, dokud se neroztopí sýr, popř. nezačne zlatovět zeleninka.

Příprava se sice protáhne na několik desítek minut, vy však tuto chvíli strávíte se svou drahou polovičkou. Připravíte si ingredience, jaké máte oba rádi a spolu si pochutnáte na společné, a přitom rozdílné večeři.

Dobrou chuť!

pizza

Napsat komentář

Komentujete jako host.