Na skok na běh kousek za domem

pondělí, 16. květen 2016

Jarní Kubánkov 2016

cca 13,5km / cca 480m+ / 1:07h

výsledky zde

aktivita na strava.com zde

Když už se naskytne volný víkend, tak se snažím o sobotách proběhnout po Beskydských kopečkách a neděli věnuji silničce (mojí modré retro krásce Favoritce). Tento víkend byl zatím tak trochu bez plánů, protože se mi blížil odjezd na dovolenou. Na poslední chvíli si uvědomuji, že v Palkovických Hůrkách se běží nějaký krátký sranda závod. Googluji. Ano. Jarní Kubánkov. Cože? Vyprodáno? Nějaké uvolněné místo v diskuzi na FB? Ano! Super! Takže na poslední chvíli odkupuji registračku a v sobotu dopoledne vyrážím směr Palkovice.

DSC 0474

Jsem trochu nesvá, že tady nebudu nikoho znát. Ale jen co jsem vystoupila z auta, potkávám tady známé Beskydské tváře (mj. eliťáky Toma a Máru, kteří mě vezli před týdnem do Jeseníků). Super, aspoň se mám s kým rozklusat. Rozklusat se, takové věci se před stovkou nikdy nedělají :) Takový zvláštní pocit, když během 10minut proběhnete 10% trasy. No prostě bude to krátké a bude to rychlé.

V 11 hodin je odstartováno. Běžím, co mi síly stačí do takové míry, abych se úplně neudusila od kyslíkového dluhu. Těším se na první stoupání, kde si (jako vždy) trochu odpočinu. Přeběhneme vrchol Ostružné, sbíháme dolů, pak nahoru na Kubánkov, kde je otočka a můžeme si prohlédnout soupeře v protisměru. A pak ještě jednou to stejné kolečko.

Při táhlém stoupání na Kubánkov se snažím trochu zabrat, protože stoupání jsou jediné úseky, kde si na tak běžeckém profilu můžu udělat nějaký náskok. A třetí žena je jen kousek za mnou. Bylo by pěkné udržet pozici (vím, že první Andy na tomto profilu určitě nedoženu). A jak to tak valím, tak se mi spustí krev z nosu – kruci! No dobře, tak dnes opět nejsem za dámu :/ Namísto kapesníčku trhám cestou list a snažím se trochu utřít. Ruce celé od krve, ale nos je už OK, tak můžu valit dále.

Druhé kolečko už se mi běží o poznání lépe. Nasazené tempo (odpovídající délce závodu) mě sice dost unavilo, ale umím si představit, že by se závodilo ještě další 3 kola :D No ale zpátky k závodu – nakonec si druhého fleka udržím a dobíhám cca minutu za Andy. Paráda, spokojenost. Teplá sprcha, krátká pauza pro polívkožravce, rychlé stručné vyhlášení vítězů, bez zbytečného obkecávání, s krásnými cenami od sponzorů.

DSC 0152DSC 3863

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

DSC 4326

DSC 4844

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak by závod krátký, o to více fotek z něj mám :) Takže kromě poděkování organizátorům za milé sportovní dopoledne patří dík také fotografům na trati za pěkné fotky do rodinného alba. Už se vidím, jak se s nimi jednou budu chlubit vnoučatům, že jaké nohy kdysik mívala jejich babička… A abych nezapomněla podotknout – závod měl úžasnou atmosféru, na trati fandili jak fanoušci, tak samotní běžci. Bylo to proběhnutí, na kterém se vystřídala spousta úsměvů!

A na konci sezóny se prý běží Podzimní Kubánkov, to stojí za zmínku v kalendáři ;)

DSC 0303

DSC 0681

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Hana Vicherková a Lukáš Podolák

Napsat komentář

Komentujete jako host.