Premiérový TrailCamp Krkonoše: Nauč (se) něco nového!

sobota, 12. listopad 2016

IMG 3543 Pano

4.-6.11.2016

Tréninkový trailový běžecký pobyt pro každého – od mladých reprezentantů českého skyrunningu po začínající běžce s minimem zkušeností.

www.trailcamps.cz

 

Když mi Honza zavolal s prosbou, abych se přidala do řad jeho TrailCampových běžeckých ambasadorů, byla jsem poněkud nesvá. Copak se mohu řadit mezi takové české běžecké špičky (?) jako jsou:

Anka Straková – nejzkušenější česká horská běžkyně. Kam přijde Anka, tam je o zlaté medaili prakticky rozhodnuto. Na svém kontě má nespočet prvenství ve výsledkových listinách horských běhů, současně je také držitelkou několika traťových rekordů evropských závodů.

Míša Mertová – další výjimečná žena českého horského běhu. Kromě svých bohatých zkušeností z evropských závodů je vybavena velmi dobře i teoreticky na základě studia na FTV.

Zdenda Kříž – týpek s bohatou sportovní minulostí (od cyklistiky přes skialpy po horský běh), který v současnosti doběhl až do profesionálního týmu španělského Buffu. Zdendu jsem začala registrovat v roce 2014, když vyhrál 105km dlouhý horský trail v Istrii. Od té doby jen kroutím hlavou, co ten chlapec dokáže!

Ondra Fejfar - nejmladší, ale o nic méně významný český běžec. Špička v disciplíně vertical kilometer, ale také na delších horských běžeckých tratích. Není českého fanouška, který by přehlédl letošní Ondrovo vítězství na trati vertical kilometer amerického The Rut.

A mezi tyhle borce se mám postavit já? Baletka, která se jedno léto začala procházet po Beskydech, vyzkoušela si B7 a začala se stavět na start dalších dálkových pochodů a závodů. Ano, už toho mám odchozeného dost, dokonce už se na závodě dokážu i rozběhnout. Na svou výkonnost jsem se ale dostala bez znalostí běžecké techniky či základů sportovní výživy a tréninkových plánů. Cesta, kterou jsem se k ultra trailům dostala já, nebyla zrovna ideální, ale…

IMG 3933

 

IMG 3268

Byla jsem poctěna, když si mě Honza vybral do svého týmu. A vůbec, potom si tak říkám: „Kolik lidí v Česku se staví pravidelně na start ultra-trailů?“ Jsou to možná desítky jedinců. Vlastně se mě velmi často lidé ptají, jak dokážu absolvovat během jednoho roku tolik vytrvalostních závodů (s relativně dobrými výsledky) a jak se na takové akce dokážu připravit. Ano, trochu mi narostl hřebínek, když se mi podařilo finišovat na letošním Tor des Geants. Tak když už nic jiného, tak se mohu s „klienty“ podělit o zážitky. Sice jsem výkonnostně trochu jinde než výše zmiňovaní borci, ale to neznamená, že nebudu mít co předat běžcům, kteří se zajímají o ultra-dlouhé horské běhy :)

Nebudu Vám popisovat přesný harmonogram. Důležité je říct, že ředitel měl připravený plně nabitý program. Dopoledne patřilo běhům s ambasadory v terénu, kdy byli „klienti“ rozděleni do 2 výkonnostních skupin. Odpoledne se klientům věnovaly holky z centra Tvoje forma – ať už se jednalo o společné cvičení nebo individuální masáže a konzultace v oblasti fyzio. Dále jsme v odpoledních hodinách absolvovali různé přednášky (výživa, zvyšování sportovní výkonnosti, povídání Ondry o absolvovaných závodech,…) Perličkami na dortu byly testování čelovek Petzl a koštofka vín. Aby toho nebylo málo, klienti měli při dopoledním běhu možnost také otestovat nejnovější modely běžeckých bot Dynafit, popř. trekové hole Leki.

IMG 3462

 

IMG 4263

Chvilku jsem přemýšlela, jestli měl pro mě TrailCamp větší význam jako tréninkový víkend nebo jestli to pro mě nebyl spíše gastronomický víkend. V kuchyni totiž vévodil soukromý kuchař Ivan Rybařík – bývalý profesionální UCI závodník, který se dnes se svým projektem Čistý Sport věnuje trénování mladých sportovců. Ivan nám připravoval po celý pobyt plnohodnotnou veganskou stravu, včetně neméně atraktivního pitného režimu. Mezi klienty se sice objevilo pár masožravců, kteří byli místy lehce zaskočeni jídelníčkem. Ale mezi těmi všemi dobrotami si nakonec vybral skutečně každý. Dokonce i ti masožravci si báječně pochutnali.

kase

burgerchleb

 

 

 

 

 

 

Pokud náhodou někomu zůstala v tom bohatém programu malá časová trhlinka, mohl se jít vyhřát do rozpálené sauny a následně se schladit ve venkovním přírodním bazénku s výhledem do údolí, na Špindl. Romantika jako prase!

Na TrailCampu se sešla rozmanitá skupina běžců: mladí reprezentanti českého skyrunningu, více i méně zkušení hobby běžci, ale také jedinci, kteří se poprvé rozběhli teprve před nedávnem. Myslím, že všem výkonnostním kategoriím bylo dopřáno potřebné péče a každý si z kempu odnesl nové znalosti, ale také spoustu zážitků a nových přátel.

IMG 4532

Na tento víkend jen tak nezapomeneme. A když si jej budeme chtít připomenout, tak si prolistujeme fotky Lukáše Budínského, zkušeného fotografa, kterého známe z mnoha horských závodů. Lukáš nás zvěčnil nejen v chatě a tělocvičně. Strávil několik hodin na rozfoukaném hřebenu Krkonoš, aby nás zachytil také v terénu.

Projekt TrailCamps zaplnil trhlinu na českém trhu. Něco takového jsme tady potřebovali. A když jsem viděla, s jakým nadšením a pílí se do organizace ředitel pustil, tak věřím, že TrailCamps má před sebou dalekou budoucnost. Laťka byla nasazena skutečně vysoko! Díky Honzovi, že jsem mohla být u toho. Na TrailCampu jsem se hodně naučila a na základě zpětných reakcí některých "klientů" věřím, že jsem také byla přínosem a něco jsem také předala :)

Ta nejbližší budoucnost TrailCamps bude realizována v březnu 2017, kdy se tréninkový pobyt přesune do Itálie k jezeru Lago di Garda. Myslím, že bude rvačka o místa, protože mnozí absolventi Krkonošského víkendu si na tento tréninkový kemp už brousí zuby :)

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Copyright © Petra Mücková. Všechna práva vyhrazena.

richta.cz