TERMÍNOVKA - kam, s kým, jak vysoko, jak daleko v roce 2017

čtvrtek, 13. duben 2017

Není žádným tajemstvím, že s běžeckými závody se v posledních letech roztrhl pytel. Ať už běháte krátké vzdálenosti, maratony nebo ultra vzdálenosti. Ať už jsou Vaší „tělocvičnou“ ulice a městské parky nebo jsou to hory, lesy a jiné nezpevněné povrchy. Není víkendu, ve kterém byste v kalendáři nezaznamenali nějaký běžecký závod. A proto základem pestré a dobře rozvržené sezóny je PLÁN.

Samozřejmě nevím přesně, co bude na podzim – v jakém stavu opotřebení bude moje tělesná schránka, jestli se nezraním, nepřetížím… (nic nechci přivolávat). Ale jaro a většinu letních víkendů už mám jasně dané.

Sezónu 2017 jsem začala stovkařskou klasikou v Českosaském Švýcarsku. Letošní Ledopádová stovka byla hodně specifická a náročná. Silné dojmy z této akce jsem zvěčnila v reportáži. Následovala Kysucká stovka – březnová klasika, která ovšem tento rok nebyla oficiálně organizována. Vyšli jsme si proto po stopách K100 alespoň symbolicky v malé skupince. Já jsem nakonec absolvovala jen noční část o délce cca 50km.

Minulý rok jsem zapojila do svých aktivit silniční cyklistiku a pro tento způsob pohybu jsem se hodně nadchla. Proto bych si chtěla tento rok vyzkoušet nějaké ty závodní kilometry také v sedle mé Elišky. Tedy premiéru mám už za sebou – pokud se to tak dá nazvat. S Tomem Zaplatílkem (který je mj. organizátor Stovky Podkrkonoším) jsme si odjeli orientační závod dvojic v Čelákovicích, viz moje reportáž.

Jen pár hodin mě dělí od startu letošního Ještěd SkyRace. Občas je třeba potrápit tělo i na kratších intenzivních trasách, ve vyšších tepech. Minulý rok se premiéra tohoto závodu vydařila, tak proč ne!?! Dále mám v kalendáři pár exkluzivních závodů, které bych letos určitě chtěla absolvovat (v tabulce hrubým písmem).

terminovka2017

Lazová stovka je moje narozeninová. Mělaa bych se šetřit před Jesenickou stovkou. ALE... já se asi na tu Lazovku budu muset podívat! Rozhodne míra opotřebení tělesné schránky po Ještědu! Kromě Jeseníků navštívím v květnu ještě polské kopečky na 100 mílovce Regatta Ultra-Trail Malopolska, což bude podle profilu taková delší BéSedma :)

Tato sezóna je pro mě výjimečná tím, že poběžím až dva ultra-traily ve dvojici! Nejdříve budeme dohánět resty na Nízkotatranské stíhačce s Jirkou (minulý rok nám tento závod zrušily divoké povětrnostní podmínky). Jen o dva týdny později pak absolvuji svůj vůbec první závod v UK, a to hned v nejatraktivnější trailové běžecké oblasti Lake District. Na start 100 mílového závodu Lakeland 100 organizovaného mým partnerem MONTANE se postavím s „czech machine“ Pavlem Paloncým, který má bohaté zkušenosti s pohybem v terénu na dlouhých tratích.

Srpen si nechávám trochu volnější na regeneraci, protože na konci měsíce mě čeká velmi náročný technický závod na Francouzském masivu Belledonne - L´Echappee Belle. Doufám, že si při tomto dobrodružství moc nenatluču, protože jen o pár dní později bych se opět ráda postavila na start královského závodu v italském údolí Aosta – Tor des Geants. Konec srpna a začátek září pro mě tedy bude nejnáročnější částí roku.

Mezi výše jmenovaným mám předběžně zaškrtnutých v kalendáři spoustu domácích akcí (v tabulce tenkým písmem), zejména z kalendářů CSUT a SUT. Uvidím, v jaké budu kondici, na co stihnu zregenerovat. Letos se poprvé nepostavím na start Malofatranské stovky, ale věřím, že se mi podaří proběhnout alespoň část trasy a zafandit kamarádům na trati.

A aby toho nebylo málo, tak mám v kalendáři (s otazníkem) poznačené dva cyklistické závody – červnové Zlaté kolo Vysočiny a srpnový Krušnoton. Na kole toho letos chci letos natočit mnohem více. Mj. mám v plánu vyrazit (podobně jako loni) omrknout horské etapy italské Grand Tour – Giro d´Italia. Tentokrát ale beru s sebou Elišku a snad si spolu vyjedeme zepár dospěláckých horských sedel!

Uf, uf. Ale jsem si naložila, co? :) Tak hlavně s radostí a ve zdraví! Užívejte sezónu 2017. Budu se těšit, že se někde v kopcích potkáme!

Stejně jako minulou sezónu, tak i letos mě v kopcích potkáte oblečenou ve vychytaných funkčních hadříkách od MONTANE a obutou výhradně „naboso“ v botkách od VIVOBAREFOOT. Na cestu nočními traily mi posvítí mašiny od firmy PETZL. Tímto ze srdce děkuji výše jmenovaným partnerům za jejich úžasnou podporu. Moc si toho vážím!

sponzori

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Copyright © Petra Mücková. Všechna práva vyhrazena.

richta.cz