TOR DES GEANTS 2016 intro

pondělí, 05. září 2016

Tor2016 web

Je čtvrtek 14.7.2016 podvečer a já se doma balím na závod Nízkotatranská stíhačka. Zvoní mi telefon, volá Martin z Vertical Trade: “Ahoj Petro, volám z outdoorového veletrhu ve Friedrichshafenu, měli jsme schůzku se zástupci Montane UK“. V tu chvíli jsem se posadila na zem uprostřed místnosti, srdce se mi rozbušilo a na dálku jsem hypnotizovala Martina, aby TO řekl.

A on TO řekl: „Tak máš od Montane startovné na ten šílený závod.“ Takovou směs pocitů jsem snad ještě nezažila. Ještě asi dvě hodiny chodím po bytě rozklepaná jako ratlík se zvýšenou hladinou adrenalinu, bijí se ve mně pocity nadšení, radosti, strachu, respektu, vzrušení,… Takže v září jedu do Courmayeuru a postavím se na start 330km dlouhého závodu s převýšením cca 24000 výškových metrů vedoucího údolím Valle d'Aosta.

A vlastně toto je také důvod, proč jsem tento rok nestartovala na Beskydské sedmičce. Ačkoliv jsem měla nabídky na sestavení týmu od úžasných kamarádů běžců, musela jsem s vděkem odmítnout. Nemohla jsem si dovolit zničit se takto týden před Tor! Alespoň jsem si tentokrát vyzkoušela B7 zase v jiné roli, a to jako fanoušek, když jsem v sobotu ráno vystartovala v protisměru trasy mezi Pindulí a Kunčicemi pod Ondřejníkem. Vím, jak mě dokáže vzpružit povzbuzení od fanoušků. Proto jsem byla šťastná za každý úsměv závodníků, které jsem se snažila nakopnout. Ať už to byly první dvojice nebo štrúdl pomalejších hobbíků na konci „mého“ úseku, všechny jsem se snažila od srdce povzbudit a předat jim kousek pozitivní energie. Potom je to takové malé vítězství, když mám zpětnou vazbu a běžci mi po závodě řeknou/píšou, že jsem jim zvedla náladu. A když se mě na náměstí ve Frenštátu ptali lidé: „Proč jsi neběžela, je ti snad B7 moc krátká a nenáročná?“ Tak jsem některé tentokrát opravdu zaskočila, když jsem jim řekla, že vlastně ano, protože jdu na TOR :D

Závod, o kterém jsem již mnohokrát slyšela. Parametry, které budí neskutečný respekt. Obdiv si zaslouží každý, kdo projde finišerským kobercem. Pro normálního ultra-trailistu je to spíše týdenní chodecká dovolená v horách s programem 100% vysokohorské turistiky. Možná, že ještě nejsem dostatečně vyzrálá na tak náročný podnik. Ale ucítila jsem příležitost, kterou už nemusím nikdy v životě dostat, zkusila jsem na sebe upozornit a jsem šťastná, že jsem tu možnost skutečně dostala. Ano, bojím se. Ale v konečném efektu se není čeho bát. Ať už to dopadne jakkoliv, jedu si za tím, co mám ráda a co mě naplňuje. Umíte si představit krásnější dovolenou než takovou, kde trávíte 24hodin denně v horách? Maximální reset! Jedu do jiného světa, do jiné galaxie.

Název:                           TOR DES GEANTS

Termín:                         11-18.září 2016

Parametry:                   cca 330km / 24000m+ (kilometr sem – kilometr tam)

Časový limit:                150 hodin

Traťový rekord:           M: 70hod 04min (2013 Španěl Iker Karrera)

                                       Ž: 85hod 53min (2014 Francouzka Émilie Lecomte)

Startujících:                  oficiálně 700běžců, nyní na startovní listině 828 běžců, z toho 6 Čechů a 2 Slováci

Moje startovní číslo:   1450

Online tracking:           FOLLOW ME

(dostala jsem 2 trackery, cca v půlce trati bych si je měla prohodit - tak zajistíme chod bez průběžného dobíjení :)

Web závodu:                http://www.tordesgeants.it/

Pokud technika nezklame, budete moci sledovat můj postup na trati na portálu FOLLOW ME po celou dobu závodu. Zároveň budou na oficiálním webu závodu zveřejněné průběžné výsledky na kontrolních stanovištích (odkaz snad bude lehce vyhledatelný).

Moc povedená ANIMACE TRATI s možností zobrazení rychlosti/vzdálenosti/nadmořské výšky/gradientu stoupání:

Krize přijdou, bude jich jistě více. V takových okamžicích si vzpomenu na Vás, kteří mi fandíte a jste duchem se mnou. Budu vděčná za každou povzbudivou SMSku, hlavně tedy v druhé půlce závodu. Nevím, jestli budu schopná sledovat Vaše vzkazy na Facebooku, ale ty SMSky si jistě ráda přečtu :)

Největší díky patří společnosti MONTANE (která je současně generálním partnerem závodu) za to, že mi dali možnost postavit se na start mého pravděpodobně životního závodu. Děkuji za podporu také firmám VIVOBAREFOOT, CHIMPANZEE a FOLLOW ME. Nevyjádřím slovy, jak hodně si cením podpory od Vás, rodiny, přátel a známých, kteří mi už teď před startem vyjadřují svou podporu. Vy jste ti, kteří mě psychicky budete držet dále na trase. Až mi bude nejhůř, budu myslet na Vás! Díky, kamarádi!

Tak naviděnou v druhé půlce září. Snad se vrátím domů živá a (v rámci možností) zdravá a chůze-schopná :D

Komentáře (6)

 • Pavel Škabraha

  Pavel Škabraha

  08 září 2016 v 20:13 |
  Peti, jdi do toho s úsměvem, respektem, hrdostí a pokorou. Ne každému se poštěstí stát na začátku takové cesty. Držíme Ti doma pěsti, vrať se ve zdraví a ať už to dopadne jakkoliv - UŽÍVEJ!!!

  Pavel a Mája

  Odpovědět

 • Rodina Semecká

  Rodina Semecká

  12 září 2016 v 09:30 |
  Peti, držíme pěsti plné štěstí...Irča a Luděk z Liberce

  Odpovědět

 • Ivana a spol.

  Ivana a spol.

  12 září 2016 v 21:15 |
  Petro, dneska jsme Tě viděli náhodou na cestě z Cogne, běžela jsi kolem nás. Moc ti fandíme a držíme pěsti.
  dovolenkáři z Tachova Ivča, Ivča, Jája, Martin, Pítrs, Cliff

  Odpovědět

  • Petra

   Petra

   19 září 2016 v 16:20 |
   Jééé, to je moc milé! Děkuji :)
   Doufám, že jste si ty krásné hory taky hezky užili!

   Odpovědět

   • Ivana a spol.

    Ivana a spol.

    20 září 2016 v 23:20 |
    Užili, moc. A těší nás, že jsi dokončila. Hodně úspěchů do budoucna. Ivana

    Odpovědět

 • Libuše

  Libuše

  13 září 2016 v 17:11 |
  Sledujeme,držime palce,kočky jsou v pořádku. Papaliba.

  Odpovědět

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Copyright © Petra Mücková. Všechna práva vyhrazena.

richta.cz