TERMÍNOVKA 2016 - podzimní plánování

středa, 28. září 2016

Léto je pomalu ale jistě u konce, rána začínají být chladná a spousta běžců se přesouvá do fitness studií. To ale neplatí pro vyznavače horských běhů! Nezdá se to, ale podzimní nabídka závodů je tak bohatá, že člověk neví, kam by se od radosti přihlásil :)

Stačí zabrouzdat na termínovku Dálkových pochodů a hned je jasné, že ultra sezóna se ani zdaleka neskončila. Již tento víkend se poběží Pradědova 100 v Jeseníkách. Bohužel tento rok mi to nevyjde a co je ještě smutnější - tento ročník bude, zdá-se, poslední. Podrobnější info na webu akce. O víkendu by snad mohlo vydržet krásné počasí, ty deště z Čech přijdou do Jeseníků se skluzem, takže pokud máte volný víkend, neváhejte a ještě se rychle přihlašte!

chimpanzeemini

Hned další víkend 8.-9.října se koná Javornícka 100 s parametry cca 105km / 4500m+. Dálkový pochod a závod startujíci v Čadci s cílem v Lysej pod Makytou, po kterém už delší dobu pokukuju. Letos jsem se konečně rozhoupala a půjdu se do Javorníků podívat taky. A spolu se mnou tam bude také plno opiček - Chimpanzee SK se stal novým partnerem závodu! Bude to veselé a mňamózní :)

V sobotu 15.října se vydám na další akci, kterou mám už delší dobu ve wishlistu :) Už jen ten název přitahuje! Náročný "middle-ultratrail" s výrazne vertikálným profilom - slibuje organizátor Slavo. Myslím, že v Javorníkách bude trasa hodně běhavá a nohy si budou žádat procvičení strmších kopečků - Malokarpatská vertikála bude to pravé ořechové. Měla by to být celkem rychlovka - s parametry 56km / 2900m+ celkem kvalitní sobotní trénink.

Následuje víkend 22.-23.říjen. Že by volno od hor? Úplně volno určitě ne! Pokud nebude nic organizovaného, tak minimálně nějaké krátké protáhnutí noh na Velkém Javorníku nebo jiném beskydském kopečku snad stihnu :) Další víkend bude sváteční, prodloužený, s volným pátkem - vydáváme se na výlet do Vysokých Tater, tak snad nám bude počasí přát!

A dostáváme se do listopadu. Jedno je jisté, a to, že první listopadový víkend 4.-6.11. bude veselo v Krkonoších. Honza Dušánek tam startuje svůj nový projekt TrailCamps. Víkendové kurzy nejen pro začínající horské běžce s bohatým programem. Dopolední výběhy, odpolední cvičení a přednášky na téma výživa, trénink,... K tomu mega super zdravá a chutná plná penze trailovým běžcům na míru šitá. Večery v duchu přátelského posezení, debat a třeba i nějakého dobrého moku. Kromě toho, že na kempu můžete potkat špičkové trailové české běžce, uvidíte se tam i se mnou (mezi tyto legendy českého skyrunningu jsem se nějakou náhodou dostala jako ukázka toho, že z obyčejného dálkoplaze může být horský běžec, který se také může podívat do světa a zažít krásné trailové závody stejně jako světová špička...) P.S.: Jestli Vás to zaujalo, volná místa do Krkonoš ještě asi budou ;)

trailcamps

Chtělo by to trochu oraz, že? OK, tak se přesuneme až na poslední listopadový víkend, který již tradičně patří Loučení s turistickým rokem. Tedy prodloužený víkend 25.-27.listopad, protože první cca 50ti kilometrová etapa Loučení se startuje v pátek ráno. Večer navazuje dospělácká 100+ kilometrová trasa. Už jsem zvědavá, jak to České Středohoří křížem krážem proběhneme. Pokud sledujete akce Olafa a party lidí okolo něj, tak jste již určitě zaregistrovali pojem EKUT (Extrémní Kombinace v Ultra-Trailu). EKUT je spojením Loučení a oblíbené Pražské 100, která se koná o 2 týdny později, tedy víkend 9.-11.prosince. Pražskou 100 snad ani netřeba představovat, to už je v ultra-trailovém českém světě pojem.

Mezi Loučením a Pražskou 100 je v nabídce ještě velmi lákavý premiérový Ještěd Winter SkyRace. Počkám si na bližší informace od organizátora a uvidím, jestli si nakonec nezajdu protáhnout nohy i na Ještěd :)

Další plány na prosinec zatím nemám, počkám si na termín domácího Travný trek-u, popř. jiných malých trailů. Jak jsem zmínila, na podzim se se závody roztrhnul pytel. Pokud jste si nevybrali z mojí termínovky, určitě si vygooglujte webovky těchto krásných závodů, aneb "beskydská čarodějnice" dále doporučuje:

8.10. Ondřejnický Skyrunning Půlmaraton (Beskydy)

14.10. 5 beskydských vrcholů

14.10. Psotkov Memoriál (Vysoké Tatry)

15.10. Radegastova výzva (Beskydy)

15.10. Hradčanské vlnky (Přerovsko)

22.10. Prešporský Ultra Trail (Bratislava)

29.10. Podzimní Kubánkov (Palkovické Hůrky - Podbeskydí)

10.12. Trailová Závist (Praha)

 

 

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Copyright © Petra Mücková. Všechna práva vyhrazena.

richta.cz