Trail

Malofatranská klimatická zkouška odolnosti ultraběžce

středa, 06. červenec 2016

Malofatranská klimatická zkouška odolnosti ultraběžce

Počasí v horách je nevyzpytatelné. V každém ročním období, léta nevyjímaje. Na startu Malofatranskej stovky jsme věděli, že budou vedra a že má přijít vlna bouřek. Přesto jsme byli všichni tak nějak překvapeni. Do hor je třeba vstupovat s respektem a pokorou. Stále se máme co učit. A je fajn, že jsme mohli podstoupit další lekci v relativně „dětských“ horách pod ochrannou rukou organizátora závodu, který spolupracuje s horskou službou.

Malokarpatské ultraběhání potřetí / Ultrarunning in Malé Karpaty for the 3rd time

pátek, 17. červen 2016

Malokarpatské ultraběhání potřetí / Ultrarunning in Malé Karpaty for the 3rd time

Druhý červnový víkend jsem měla jednoznačně zatržený v kalendáři mnoho měsíců dopředu. Štefánik zůstává mou srdcovkou. Malebné lesy, skalnaté technické úseky, ale i utrpení na nekonečném asfaltu v posledních městských etapách. Usměvaví dobrovolníci, perfektně zajištěné občerstvovačky, velkolepé uvítání v cíli. A tento rok navíc také s úžasnou podporou – přátelé v cíli, paceri na posledních dvou etapách a v neposlední řadě zástupci Vertical Trade…

Ultračka na Choči v roli vrchařky

pondělí, 30. květen 2016

Ultračka na Choči v roli vrchařky

O tomto sprintérském sportovním podujetí mi nějaký rok dozadu řekla kamarádka ze Žiliny, která si všimla reklamních plakátů. Květen je ovšem měsíc, kdy se ve velkém rozbíhá běžecká sezóna a i přesto že jsem poslední 2 roky po Behu do Choča pokukovala, tak byly v běžeckém kalendáři nějaké zajímavější (více-kilometrážní) akce. Tento rok jsem náhodou zjistila, že zrovna v „Chočský víkend“ mám volno a na poslední chvíli jsem odkoupila registraci již vyprodaného závodu od běžce, který nemohl na start nastoupit.

Na skok na běh kousek za domem

pondělí, 16. květen 2016

Na skok na běh kousek za domem

Když už se naskytne volný víkend, tak se snažím o sobotách proběhnout po Beskydských kopečkách a neděli věnuji silničce (mojí modré retro krásce Favoritce). Tento víkend byl zatím tak trochu bez plánů, protože se mi blížil odjezd na dovolenou. Na poslední chvíli si uvědomuji, že v Palkovických Hůrkách se běží nějaký krátký sranda závod. Googluji. Ano. Jarní Kubánkov. Cože? Vyprodáno? Nějaké uvolněné místo v diskuzi na FB? Ano! Super! Takže na poslední chvíli odkupuji registračku a v sobotu dopoledne vyrážím směr Palkovice.

Jarní rychlo-přeběh Jeseníků

pondělí, 16. květen 2016

Jarní rychlo-přeběh Jeseníků

Tento rok se to všechno seběhlo tak rychle a hladce :) V pátek sedám do auta elitních Beskyďáků a nechám se jako princezna odvézt až do centra závodu v Šumperku. Máme tak akorát času na registraci, pozdravení známých tváří a poslední psychickou předstartovní přípravu. Tento rok organizátor zajistil 20 GPS trackerů pro sledování favoritů závodu a beskydská čarodejnice se v tomto seznamu nachází taky – že „Waw!“ (jak se později ukázalo, je to úplně cool, když se můžete během závodu podívat, jak Vás dohání, popř. jak utíkáte vybraným ultráčům).

Lazová stovka 2016

neděle, 24. duben 2016

Lazová stovka 2016

Lazová stovka – taková ta slovenská klasika. Ultratrail v čele s humorem oplývajícím Slavom. Vzdělávají okruh, na kterém běžci a chodci navštíví...

TERMÍNOVKA 2016

čtvrtek, 10. březen 2016

TERMÍNOVKA 2016

V roce 2016 zůstanu věrná domovině. Předpokládám, že si odběhnu především staré známé dobré stovky z kolekce Československé tisícovky. Pravděpodobně se podívám hodně na Slovensko na akce Slovenskej Ultratrailovej ligy. Termínovku budu průběžně aktualizovat s tím, jak se budu registrovat na jednotlivé závody…

Ještěď SkyRace: Hobbíci, pojďte porovnat síly s elitou! Hobby runners, come to compare your effort with elite!

úterý, 19. duben 2016

Ještěď SkyRace: Hobbíci, pojďte porovnat síly s elitou! Hobby runners, come to compare your effort with elite!

Velmi dlouho jsem se chystala na návštěvu Liberce za svou rodinou, ale vždy byl nějaký důvod, proč jsem se na tu dalekou cestu nevydala. Díky hlavnímu organizátorovi závodu Honzovi však přišlo další lákadlo a tak jsem spojila příjemné s příjemným a v autě ve složení rodina, běžec, fotograf a fanoušek jsme vyrazili do Severních Čech.

Drsná Kysucká stovka je znovu tady!

pondělí, 14. březen 2016

Drsná Kysucká stovka je znovu tady!

Uplynuly dlouhé 3 měsíce od mého posledního ultratrailu. Celý prosinec jsem poctivě trénovala, ale poslední den roku 2015 jsem při tryskovém seběhu z Velkého Javorníku zakopla takovým způsobem, že mi na chirurgii museli zašívat koleno a odstavila jsem se na 6 týdnů od běhu. 6 nekonečných týdnů prakticky bez pohybu. Následně probíhalo pomalé rozcvičování: od eliptického trenažeru, pomalých procházek, přes kolo (ještě že nebyly venku zimní podmínky) a první běžecké tréninky.

Zhodnocení sezóny 2015

úterý, 22. prosinec 2015

Zhodnocení sezóny 2015

Ultra trailů se zúčastňuji od roku 2013. Začátky byly těžké a bolestivé. Postupně jsem se musela naučit, co mohu od svého těla očekávat, kolik a v jaké formě energie potřebuje, jak správně rozložit síly. Přirozeně jsem s přibývajícíma zkušenostma zrychlovala. Rok 2015 už nebyl o tom, jestli nějaký ultra trail dokončím, ale o tom, jak rychle ho dokončím (pokud jsem měla zrovna náladu se nahánět). Paradoxně právě v roce 2015 jsem si prožila své první DNF.

Travný Trek 2015

úterý, 15. prosinec 2015

Travný Trek 2015

Po minulovíkendovém 130km ultra okolo Prahy jsem si střihla 13km sprint na beskydský Travný. Atmosféra stejně přátelská jako loni, čas o cca 4:40min lepší a dokonce to vyšlo aj na bednu. Já na staré kolena nakonec aj začnu běhat :D

Úspěšné zakončení ultra sezóny v Praze / Successful end of ultra season in Prague

úterý, 08. prosinec 2015

Úspěšné zakončení ultra sezóny v Praze / Successful end of ultra season in Prague

Pražskou stovku se mi podařilo v roce 2013 dobelhat s lehkými zdravotními komplikacemi za nepředstavitelně dlouhý čas (hodně nad 30h). V roce 2014 jsem se přidala mezi dobrovolníky na jednu z občerstvovaček. Tedy nejvyšší čas zaběhnout tento závod s výsledkem, za který bych se nemusela stydět. A motivaci jsem měla velikou – po návratu z dovolené v Nepálu, kde jsme skoro 2 týdny procházeli treky ve výškách 2900-5400m.n.m. jsem si namluvila, že s nadstandardním množstvím červených krvinek mi to přeci musí běžet :)

Ponitrianská tentokrát úplně naopak

úterý, 22. září 2015

Ponitrianská tentokrát úplně naopak

Poslední srpnový týden jsme s kamarádama strávili na dovolené v rakouských Alpách. Každý den na pohodu (jak taky jinak) cca 2000 výškových metrů na cca 20-25 kilometrech ve vysokohorském terénu, tož to mi na kondičce muselo přidat! Měla bych jít otestovat svoji formu. Nejbližší stovka je Ponitrianská, která sice svým profilem a povrchem nepatří mezi moje top favority, ale letos je to všechno trochu jinak. Pořadatel upustil od myšlenky vést trasu čistě po červené turistické značce a vypustil některé asfaltové úseky. Navíc se letos otočil směr závodu, tj. startujeme v sobotu ráno v Handlovej a končíme v Nitre.

Beskydská sedmička 2015

středa, 09. září 2015

Beskydská sedmička 2015

Beskydská sedmička je tradice. Ať si každý říká, co chce, jestli je to jen hnusný komerční závod, na kterém organizátor vydělává milióny a je pro něj důležitější reklama než spokojenost závodníků... Já mám na sedmu svůj pohled. Byla to ona, která probudila mladou generaci nejen v Beskydech a která probudila další éru ultratrailů v Česku a na Slovensku (můj názor). Právě sedma byla moje "tenkrát poprvé". Zažila jsem na ní seznámení s ultra, DNF, bednu, byla jsem jak tím slabším tak tím zkušenějším článkem ve dvojici... Ale ještě nikdy jsem sedmu neviděla z pohledu organizačního týmu, a právě takový byl můj úmysl pro ročník 2015.

Jak jsem oplakala svoje první DNF

středa, 29. červenec 2015

Jak jsem oplakala svoje první DNF

Nabuzená z úspěchů na posledních dvou stovkařských akcí se připravuju na start Týnišťských šlápot. Pokud bude zdraví sloužit, tak bych chtěla tuhle srandu pojmout závodně – máme na startovce dvě rychlé ultra-rakety (Evča a Katka), takže mám se za kým honit :) Šlápoty se letos startují v Meziměstí, trasa vede částečně také přes polské kopečky, ale hlavně také přes krásné broumovské skalní města.

<<  1 2 [34  >>