Trail

Proč? Vždyť to tak bolí!

úterý, 23. leden 2018

Proč? Vždyť to tak bolí!

Řekněme, že se pro tento okamžik zařadím mezi sportovce. Ano, ta holka, která se do střední školy neučila lyžovat, protože baletky si nesmí na svahu zlomit nohu. Holka, která měla od základky panickou hrůzu z míčových her, z vybíjené speciálně. Holka, která si na výšce zařídila papír od doktora, aby nemusela chodit na hodiny plavání… Tak tahle holka jednoho dne dospěla a zjistila, že miluje pohyb po horách a že jedny z nejkrásnějších okamžiků na horách prožívá, když je může celé přeběhnout – ať už jí na cestu svítí slunce nebo měsíc, ať už má na hrudi závodní číslo nebo na zádech krosnu se spacákem.

L´Échappée Belle - návrat k ultra šokovou terapií / L´Échappée Belle - back in ultra via shock therapy

úterý, 19. září 2017

L´Échappée Belle - návrat k ultra šokovou terapií / L´Échappée Belle - back in ultra via shock therapy

13 dnů od operace menisku mám částečně rozhýbané koleno a poprvé doma sedám na cyklotrenažér. Opravdu divný pocit, nasedat na kolo s berlemi. Hrozný pocit, ten nepříjemný tah pokaždé, když koleno projde horní úvratí… O 39 dnů později je plánovaný start jednoho z nejtechničtějších ultra-trailů v Evropě – L´Échappée Belle – s parametry cca 144km/11100m+!

Nekonečná 100mílovka Malopolská

pondělí, 05. červen 2017

Nekonečná 100mílovka Malopolská

Regatta Ultra-Trail Malopolska je závod výjimečný hned z několika pohledů: 1. Lokalita závodu je zcela nenápadnou oblastí, podrobnější průzkum mapy ale prozradí, že vás tady čekají překvapivě prudká stoupání, místy navíc s velmi technickými úseky. 2. Veškeré občerstvení je zde VEGETARIÁNSKÉ! Aniž si to mnozí uvědomili, tady na maso na talíři nenarazíte. Ba dokonce, výtěžek ze startovného organizátoři použili na pomoc opuštěným zvířatům!

Peťka s päťkou piaty krát Lazovníčkou

středa, 26. duben 2017

Peťka s päťkou piaty krát Lazovníčkou

Ještě než začnete číst moji reportáž z Lazovky 2017, mám pro Vás jeden tip: jestli je tady náhodou ještě někdo, kdo nezná příspěvky snad nejtalentovanější slovenské dálkoplazecké blogerky Júlie, tak koukejte klikat na její reportáž z Lazovky! Zážitek tradičně zaručený, já to četla už dvakrát.

Skáj Velikonoce pod Ještědem

neděle, 23. duben 2017

Skáj Velikonoce pod Ještědem

První ročník závodu Ještěd SkyRace mi zůstane vrytý do paměti hodně dlouho. Byl to jeden těch závodních dnů, kdy prostě všechno klapne, hvězdy jsou Vám nakloněny a využijete svůj potenciál na maximum. Umístit se jako 4.žena za Ankou Strakovou, Zuzanou Kocumovou a Kateřinou Matrasovou, to je výsledek z říše snů. A bylo mi jasné, že tento rok podobný výkon neobhájím.

TERMÍNOVKA - kam, s kým, jak vysoko, jak daleko v roce 2017

čtvrtek, 13. duben 2017

TERMÍNOVKA - kam, s kým, jak vysoko, jak daleko v roce 2017

Není žádným tajemstvím, že s běžeckými závody se v posledních letech roztrhl pytel. Ať už běháte krátké vzdálenosti, maratony nebo ultra vzdálenosti. Ať už jsou Vaší „tělocvičnou“ ulice a městské parky nebo jsou to hory, lesy a jiné nezpevněné povrchy. Není víkendu, ve kterém byste v kalendáři nezaznamenali nějaký běžecký závod. A proto základem pestré a dobře rozvržené sezóny je PLÁN.

Tréninkový kurz ultratrailové morálky

pondělí, 13. únor 2017

Tréninkový kurz ultratrailové morálky

TIPOVAČKA!!! Prý je to teď strašně IN, tož ať je nějaká sranda. Zítra v 23hod startuji svoje první ultra v roce 2017 - Brtnické Ledopády v Českém Švýcarsku pod vedením Egona a spol. ("Olaf Čihák parta"). Na podzim jsem to trochu přepálila a přetížené achilovky mi daly na několik týdnů stopku od běhání. Můj mizerný zimní trénink spočíval hlavně ve šlapání na cyklo trenažéru a cvičení hot yógy... a přejídání. Za poslední týden jsem probouzela běhací nohy tím, že jsem si dala pár výstupů v Beskydech na těžko, 3x Velký Javorník a 1x Smrk (budiž Vám můj profil na strava.com nápovědou). Tyhle výstupy mi určitě pomohly, ale těžko říct, co od sebe můžu čekat. Sama jsem zvědavá, co se mnou první ultra udělá. TIPUJTE v komentářích, s jakým časem dokončím letošní Brtnické ledopády…

Zhodnocení sezóny 2016

neděle, 01. leden 2017

Zhodnocení sezóny 2016

Než vyběhnu do prvních kilometrů v roce 2017, nebylo by špatné ve zkratce zhodnotit sezónu 2016. Byl to hodně divoký rok. Více tréninků, změna jídelníčku, více hodin v sedle silničního kola, úspěšně dokončené závody, ale také zranění…

Premiérový TrailCamp Krkonoše: Nauč (se) něco nového!

sobota, 12. listopad 2016

Premiérový TrailCamp Krkonoše: Nauč (se) něco nového!

Tréninkový trailový běžecký pobyt pro každého – od mladých reprezentantů českého skyrunningu po začínající běžce s minimem zkušeností.

Když mi Honza zavolal s prosbou, abych se přidala do řad jeho TrailCampových běžeckých ambasadorů, byla jsem poněkud nesvá. Copak se mohu řadit mezi takové české běžecké špičky (?) jako jsou...

Javorníky: pro změnu zase něco běhatelnějšího

neděle, 09. říjen 2016

Javorníky: pro změnu zase něco běhatelnějšího

Slovenskou stovkařskou sezónu 2016 jsem původně chtěla zakončit Ponitrianskou 100vkou. Děly se však velké věci, do termínovky přibylo Tor des Geants a Ponitrianskou 100 jsem tak musela kvůli kolidujícím termínům vynechat. Naštěstí parta okolo Rada měla v kalendáři ještě další akci, a to stovku hřebenem Javorníků. Jakmile jsem viděla, že po Tor nemám žádné trvalé následky, potvrdila jsem organizátorům svou účast.

Neplánovaný vertikální trénink - Kopřivnický Everest 2016

neděle, 02. říjen 2016

Neplánovaný vertikální trénink - Kopřivnický Everest 2016

Nejlepší jsou akce, pro které se rozhodnete na poslední chvíli! Na beskydské K2 (Beskydská sedmička) jsem byla už několikrát, na beskydském Everestu ještě nikdy. Kopřivnický Everest je malý lokální závod pro běžce všech věkových, pohlavních a výkonnostních kategorií. Závod poprvé zorganizoval v roce 1993 kopřivnický lyžařský oddíl, v roce 2011 na tuto tradici po 8mi leté pauze navázal Dům dětí a mládeže a na sjezdovku na Červeném kameni se stoupá pravidelně každý první říjnový víkend.

TOR DES GEANTS - dovolená All inclusive v údolí Aosta / All inclusive holiday in Aosta Valley

neděle, 02. říjen 2016

TOR DES GEANTS - dovolená All inclusive v údolí Aosta / All inclusive holiday in Aosta Valley

Jaká je Vaše ideální dovolená? Co takhle týden nonstop v horách, s All Inclusive stravou, noclehem, masážemi, každodenními fakultativními výlety… Líbí? Tak se v klidu usaďte a přečtěte si, jak jsem si takovou dovolenou vychutnala já.

TERMÍNOVKA 2016 - podzimní plánování

středa, 28. září 2016

TERMÍNOVKA 2016 - podzimní plánování

Léto je pomalu ale jistě u konce, rána začínají být chladná a spousta běžců se přesouvá do fitness studií. To ale neplatí pro vyznavače horských běhů! Nezdá se to, ale podzimní nabídka závodů je tak bohatá, že člověk neví, kam by se od radosti přihlásil :)

TOR DES GEANTS 2016 intro

pondělí, 05. září 2016

TOR DES GEANTS 2016 intro

Je čtvrtek 14.7.2016 podvečer a já se doma balím na závod Nízkotatranská stíhačka. Zvoní mi telefon, volá Martin z Vertical Trade: “Ahoj Petro, volám z outdoorového veletrhu ve Friedrichshafenu, měli jsme schůzku se zástupci Montane UK“. V tu chvíli jsem se posadila na zem uprostřed místnosti, srdce se mi rozbušilo a na dálku jsem hypnotizovala Martina, aby TO řekl.

Do Tater za šelmou a skyrunningovou trofejí

středa, 31. srpen 2016

Do Tater za šelmou a skyrunningovou trofejí

Minulý rok jsem Šelmu tak trochu prošvihla. Jediný delší běžecký závod na území slovenských Vysokých Tater, ten jsem si letos nesměla nechat ujít. V Tatrách jsem už pěkně dlouho nebyla, tak jsem si 2 týdny před závodem dala malou rozcvičku, abych si připomněla, jak se běhá po místních chodníčkách. V sobotu lehké proklusnutí přes Bystré sedlo a od Štrbského plesa kousek po magistrále – za mokra to pěkně klouzalo! V neděli jsem si v rámci vertikálního tréninku dala konečně vytoužený Gerlach. Já vím, že to není nejatraktivnější výstup v Tatrách, ale prostě jsem ten nejvýše vyvrásněný kopec kamení chtěla mít odškrtnutý ;)

<<  1 [23 4  >>