Různé

Bajkal 2014

sobota, 19. duben 2014

Bajkal 2014

Před rokem se u nás v práci zastavil Marek Šimíček, aby nám ukázal svou knížku o Bajkalu "Procházky po rovině". Šílený Marek, který se neztratí nikde v divočině, který přežije snad kdekoliv, který nejí, když zrovna není co... Prý že se na Bajkal chystá i v roce 2014 a vzal by s sebou i případné zájemce. Nepotřebovala jsem dlouho přemýšlet. Zrovna "procházky po rovině" sice nejsou to, co by mě - hory milujícího turistu - lákalo, ale zamrzlý Bajkal v kombinaci se stanem a jedním velkým batohem, tam někde daleko od domova nedaleko mongolských hranic... Teď nebo nikdy!

Malé dobrodružství s VFF

sobota, 29. červen 2013

Tento týden bude možná zlomový pro mou hobby-běžeckou "kariéru" - poprvé nazouvám pětiprsťáky Vibram Five Fingers! O nějakých barefootech jsem uvažovala už delší dobu, ale teď přišlo několik impulzů najednou a padla volba na VFF Spyridion LS (na doporučení Honzy, který v tomto modelu přes kopečky běhává). Snad každý, kdo už VFF vyzkoušel, se na sobě celkem pobavil při prvním nazouvání a trefování prstů do správné škatulky. Moje první obutí trvalo asi 2min / 1 noha, ale s každým dalším obutím se doba výrazně zkracovala.

Tanzánie 2012

pátek, 19. říjen 2012

Tanzánie 2012

Jednoho dne (léto 2011) vidím na faceboku příspěvek od Hanky "expedice Kilimanjaro 2012, přidá se někdo?" Na tuhle výzvu se nedalo nezareagovat! Naši skupinu tvořila jedna velká doktorská rodina (spolužačka z gymplu Hanka, její rodiče, 2 sourozenci), Hančin přítel Jurko, já s mojím Kukim a náš kamarád Ciro.

Polské Tatry poprvé

pátek, 03. srpen 2012

Polské Tatry poprvé

Na začátku léta jsme se s Helou vydaly na přechod hřebene Západních Tater. Když jsem si po večerech studovala na mapě okolní kopečky, narazila jsem na Červené vrchy - jednodenní hřebenovka, o které se moc nemluví. To bych přece měla jít okouknout! O měsíc později vyrážíme jako tříčlenná skupina směr Polsko.

Přechod Západních Tater od Z na V

sobota, 30. červen 2012

Přechod Západních Tater od Z na V

Několik týdnů jsem se snažila zorganizovat výlet do Rumunska, kde jsem chtěla zdolat hřebenovku nejvyššího pohoří Fagaraš. Bohužel ze všech zájemců jsme daly volný čas a finance dohromady jen Hela a já. V takovém složení by nás do Rumunska samozřejmě nikdo ze známých nepustil, takže jsme musely vymyslet náhradní plán. Shodly jsme se na přechodu Západních Tater, ke kterým je Fagaraš často přirovnáván.

<<  1 [2

Copyright © Petra Mücková. Všechna práva vyhrazena.

richta.cz